Signal to popularny komunikator internetowy, który jest dostępny m.in. na Androidzie oraz iOS. Aktualnie aplikacja jest postrzegana jako rozwiązanie dla nerdów, którzy mają fioła na punkcie cyberbezpieczeństwa. Twórcy Signala chcą to jednak zmienić i teraz postanowili podzielić się z nami swoimi ambitnymi planami na rozwój lubianego komunikatora.

Signal chce zdobywać nowych użytkowników i utrzeć nosa WhatsAppowi

Signal

Z początku Signal był bardzo prostym komunikatorem, który prócz bardzo dobrych zabezpieczeń oferował użytkownikom jedynie możliwość wysyłania wiadomości tekstowych. Z czasem aplikacja zaczęła dostawać coraz więcej funkcji, które upodobniły ją do gigantów takich jak Messenger od Facebooka, niemniej jednak wciąż pozostawała rozwiązaniem niszowym. Teraz twórca Signala wraz z Brianem Actonem, współtwórcą WhatsAppa, chce zmienić docelowe grono odbiorców aplikacji i dotrzeć do mas.

Zobacz także: SpaceX już wkrótce wyśle w kosmos kilka osób prywatnych na niezwykłą podróż wokół Ziemi

Mężczyźni chcą dotrzeć do nowych użytkowników dzięki funkcjom, które będą regularnie dodawane. Mówiąc krótko: Signal ma ambicje, by stać się prawdziwym „kombajnem”, jednocześnie zachowując ten sam, wysoki poziom zabezpieczeń. Brian Acton jest przekonany, że aplikacja może pozyskać co najmniej miliard użytkowników, do czego jednak jest jeszcze daleka droga, bo aktualnie Signal w Google Play liczy zaledwie 10 milionów pobrań. A wy korzystacie lub korzystaliście kiedyś z Signala? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.