ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firefox Private Network VPN

Firefox Private Network VPN – Mozilla udostępnia aplikację na Androida

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Mozilla znana jest głównie z przeglądarki Firefox. Od dłuższego czasu firma pracuje jednak nad własnym klientem VPN, który będzie płatny od samego początku. Dziś aplikacja Firefox Private Network VPN trafiła do Google Play, jednak tylko nieliczni będą mogli z niej naprawdę skorzystać.

Aplikacja Firefox Private Network VPN nareszcie dostępna w Google Play, ale jest pewien haczyk

Firefox Private Network VPN

Aplikacja Firefox Private Network VPN w wersji beta zawitała dziś do Sklepu Play. Niestety na chwilę obecną mogą z niej skorzystać tylko nieliczni użytkownicy, którzy otrzymali od Mozilli specjalne zaproszenie. Niestety w ich skład nie wchodzą mieszkańcy Polski, bo aplikacja nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju, choć z pewnością wkrótce się to zmieni.

Zobacz także: Samsung Galaxy Z Flip ma jednak szklany ekran? Koreańczycy tłumaczą, dlaczego smartfon tak łatwo się rysuje

Jeśli chodzi o samego klienta VPN, to miesięczny dostęp do niego kosztuje obecnie 4,99$, czyli niecałe 20 zł. Mozilla jednak zaznacza, że jest to tylko „limitowana oferta na czas trwania beta testów”, co sugeruje, że po ich zakończeniu cena wzrośnie. Warto wspomnieć, że narzędzie działa na bazie protokołu Wireguard, który został zaprojektowany z myślą o zapewnienia szybszych prędkości i lepszego szyfrowania. Jeśli jesteście zainteresowani dostępem do Firefox Private Network VPN, to na stronie firmy możecie się zapisać na listę oczekujących – kto wie, być może w najbliższym czasie się wam poszczęści? Nie zaszkodzi spróbować.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy