Samsung Galaxy S20+ z eSIM

Samsung Galaxy S20 z odświeżaniem 120 Hz przy rozdzielczości WQHD+? Niewykluczone

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Premiera wyczekiwanej rodziny Galaxy S20 od Samsunga już za nami. Nowe flagowce zostały przyjęte bardzo ciepło, jednak nie ma się czego dziwić – w końcu są lepsze niemal w każdym calu od swoich poprzedników. Jedną z najciekawszych nowości w S-dwudziestkach jest odświeżanie 120 Hz, które zostało jednak ograniczone do rozdzielczości FullHD. Jest jednak spora szansa, że w najbliższym czasie dostaniemy możliwość korzystania z ekranu z odświeżaniem 120 Hz przy najwyższej rozdzielczości WQHD+.

Samsung Galaxy S20 z odświeżaniem 120 Hz przy rozdzielczości WQHD+

Max Weinbach, redaktor portalu XDA-Developers, który już wielokrotnie dostarczał sprawdzone informacje, podaje na Twitterze, że Samsung pracuje nad optymalizacją oprogramowania rodziny Galaxy S20 do obsługi rozdzielczości WQHD+ i odświeżania 120 Hz jednocześnie. Mężczyzna dodał, że aktualizacja znosząca ograniczenie 120 Hz i FullHD ma trafić do wszystkich użytkowników w ciągu od jednego do trzech miesięcy.

Zobacz także: Galaxy Z Flip ma jednak szklany ekran? Samsung tłumaczy, dlaczego smartfon tak łatwo się rysuje

Oczywiście należy zaznaczyć, że mimo reputacji Maxa mamy do czynienia tylko i wyłącznie z plotkami, których w żadnym wypadku nie można brać za pewnik – przynajmniej do czasu, aż w sprawie nie wypowie się Samsung. Wdrożenie możliwości korzystania z 120 Hz i rozdzielczości WQHD+ jednocześnie jak najbardziej ma sens, jednak trzeba też pamiętać, że mimo optymalizacji oprogramowania, bateria bez wątpienia będzie się rozładowywać zauważalnie szybciej.

Źródło: Twitter (@MaxWinebach)

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy