SpaceX to przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego, które zostało założone w 2002 roku przez dobrze znanego fanom technologii Elona Muska. Firma wizjonera odnosi coraz większe sukcesy, w związku z którymi właśnie dowiedzieliśmy się o planach wysłania w kosmos kilku osób prywatnych na podróż wokół Ziemi. Niezwykła wycieczka ma się odbyć już za około dwa lata.

SpaceX i kosmiczna turystyka – pierwsze osoby mają ruszyć w kosmos już niedługo

Plany SpaceX

Właśnie dowiedzieliśmy się, że SpaceX planuje wysłać w kosmos do czterech osób prywatnych na podróż wokół Ziemi już pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku. W tym celu Elon Musk podpisał umowę o współpracy ze Space Adventures, firmą z branży turystyki kosmicznej, która dotychczas umożliwiła już ośmiu osobom odbycie wycieczki na Międzynarodową Stację Kosmiczną i z powrotem.

Zobacz także: [Promocje dnia] Amazon Fire TV Stick 4K, powerbank Samsung 10000 mAh, LG 70UM7450 i więcej w super cenach!

Zainteresowani mają dotrzeć do przestrzeni kosmicznej w specjalnie zmodyfikowanym statku kosmicznym SpaceX Dragon, przy którego budowie pracowali także specjaliści z NASA. Niestety na chwilę obecną nie wiemy, jaka będzie cena takiej wycieczki, lecz kwota z pewnością wyniesie przynajmniej kilkaset tysięcy dolarów. Nie wiemy też, w jaki sposób zostaną wybrani klienci, bo zainteresowanie na pewno będzie bardzo duże. Pod koniec należy wspomnieć, że SpaceX nie jest jedyną firmą, która planuje start komercyjnych lotów w kosmos – konkurencja jest spora, jednak najbliższe kilka-kilkadziesiąt lat pokaże, kto utrzyma się na powierzchni.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.