Kiedy pojawia się jakiś news dotyczący firmy Sony, wiele osób liczy na nowinki dotyczące nowej konsoli PlayStation lub nowego smartfona. Jednak tym razem chodzi o produkt dość dziwny. Pilot z głośnikiem lub może bardziej o głośnik z pilotem. Wszystko zależy od tego, który z tych dwóch elementów jest dla was ważniejszy w salonie. To właśnie tam powinien wylądować. Wszyscy wiemy, do czego służą oba urządzenia. Takie połączenie wydaje się początkowo pozbawione sensu. Jednak może wcale tak nie jest.

Połączenie głośnika z pilotem Sony sprawdzi się w określonych przypadkach

głośnik pilot sony

Urządzenie otrzymało nazwę Sony SRS-LSR200. Jakie jest jego przeznaczenie? Głośnik z pilotem możemy postawić na stoliku w salonie, bliżej kanapy i dzięki temu dźwięk jest bliżej nas. Dodatkowo możemy oczywiście sterować funkcjami telewizora. Podobno umiejscowienie głośnika w taki sposób poprawia wrażenia z oglądanego filmu. Ponadto źródło dźwięku znajdujące się bliżej – może grać ciszej. Jeżeli telewizor znajduje się na drugim końcu pokoju – to musimy odpowiednio zwiększyć głośność, co nie bardzo może się podobać reszcie domowników. Kolejny przykład to możliwość przeniesienia głośnika do innego pomieszczenia niż telewizor. Oglądasz mecz w pokoju, ale żona wygoniła Cię do kuchni obierać ziemniaki? Nie ma problemu – weź ze sobą głośnik i dzięki temu nic co ważne Cię nie ominie.

Specyfikacja, dostępność i cena głośnika z pilotem Sony

głośnik pilot sony

W pełni naładowany głośnik z pilotem może pracować przez 13 godzin. Trzy głośniczki znajdujące się wewnątrz mają moc 2W. Jeden z nich ma odpowiadać za odseparowanie dialogów od reszty dźwięku płynącego z telewizora. Ma się to przełożyć na kompletnie inne doznania niż te, które oferują standardowe głośniki montowane w telewizorach. Są zwykle marnej jakości i czasem ciężko zrozumieć dialogi zagłuszane przez pozostałe dźwięki. Dodatkowo z tyłu urządzenia znajduje się wyjście słuchawkowe. Premiera ma się odbyć już 22 lutego w Japonii. Cena ma wynosić około 720 złotych. Nie wiadomo, czy sprzęt w przyszłości pojawi się w innych krajach.

Zobacz także: Samsung zaprezentował pełną ofertę telewizorów na 2020 rok

Źródło: Sony, The Verge, Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.