Japonia prezentuje: Yahoo! Phone

Newsy

yahoo-phone

Nie oszukujmy się, w Polsce Yahoo! praktycznie nie istnieje. Jednak w wielu krajach witryna ta jest o wiele popularniejsza, czego dowodzi wydanie własnego telefonu. Chociaż, czy ma to w ogóle sens?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Samo stwierdzenie ‚komórka Yahoo! z systemem od Google’ brzmi niezwykle. Ale jeśli przyjrzymy się sprawie bliżej, o dziwo możemy zrozumieć wypuszczenie tego urządzenia. Po pierwsze, Yahoo jest największym serwisem w Japonii, co już jest dobrą rekomendacją. Dodatkowo, jeden z operatorów kraju kwitnącej wiśni, SoftBank, jest jego głównym udziałowcem – wszystko powoli nabiera sensu…

Sam telefon jest brandowanym smartfonem Shap Aquos 009SH, którego ujawniona specyfikacja prezentuje się następująco:

  • 4-calowy ekran w rozdzielczości qHD (540×960);
  • procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz;
  • aparat 8 Mpx;
  • Bluetooth 3.0;
  • (typowy dla Japonii) odbiornik telewizji analogowej;
  • Android 2.3;

Jednego możemy być pewni – podstawową wyszukiwarką nie będzie Google. Na smartfonie znajdziemy także wiele aplikacji od Yahoo!, które dla Azjatów pewnie będą przydatne.

Urządzenie najprawdopodobniej nie wyjdzie poza granice Japonii, ale czy tak naprawdę gdziekolwiek indziej znaleźliby się chętni na jego zakup?

źródło: androidcommunity.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x