ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Brak prądu w Chinach i produkcja Apple

Foxconn motywuje pracowników do wznowienia pracy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Foxconn planuje specjalną ofertę dla pracowników, która będzie promować wznowienie produkcji iPhoneów w Chinach. Firma produkcyjna wynagrodzi powracającym pracownikom premią w wysokości 3 tysięcy juanów, czyli około 1700 PLN. Pozostaje jednak pytanie, czy strach o własne zdrowie lub życie można zrekompensować taką kwotą? No cóż, tego dowiemy się już niebawem.

Foxcon wypłaca premie za powrót do pracy

Foxconn premia powrót do pracy

Rząd chiński wstrzymał prawie wszystkie zakłady produkcyjne w kraju po wybuchy epidemii koronawirusa. Jest on bowiem wysoce zaraźliwy i może rozprzestrzeniać się również drogą powietrzną. Dlatego też rząd zamyka ruchliwe miejsca, takie jak fabryki w regionach gdzie panuje epidemia. Biorąc jednak pod uwagę, że to przemysł jest motorem napędowym Chin, coraz więcej firm musi wracać do pracy. Według doniesień Foxconn, który jest głównym wytwórcą iPhone, planuje stopniowe zwiększanie swoich mocy produkcyjnych. Oznacza to, że firma najpierw zaczyna od 50 procent maksymalnej zdolności produkcyjnej i będzie ją systematycznie zwiększać. Według oficjalnych planów zdolność produkcyjna wzrośnie do 80 procent do końca lutego 2020 w Chinach kontynentalnych.

Zobacz też: Smartwatch Oppo wygląda dziwnie znajomo

Aby uzupełnić to nagłe wznowienie działalności, Foxconn opracował nagrodę motywacyjną dla swoich pracowników. Firma chce przekonać ich do powrotu na poprzednie stanowiska. W tym przypadku zatrudnienie nowych osób w ich miejsce nie jest na rękę gigantowi. Potrzebuje on doświadczonego i wykwalifikowanego personelu. Ponowne uruchomienie fabryki regionie Zhengzhou jest kluczowe. Jest to ważna linia produkcyjna dla serii iPhone. Region ten może być również miejscem. Co prawda Foxconn zlecił już część swojej pracy produkcyjnej do swoich zakładów w innych regionach, takich jak Tajwan i Indie. Jednak mają one zbyt niską zdolność produkcyjną jak na potrzeby amerykańskiego giganta.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy