Podczas Samsung Forum 2020 koreański producent zaprezentował europejską ofertę telewizorów. Wśród nowości znalazły się m.in. nowe modele QLED 4K czy telewizory Crystal UHD. Samsung zapowiedział też wprowadzenie nowych funkcji, poprawiających wrażenia z oglądania obrazu wyświetlanego przez telewizor.

Samsung zaprezentował ofertę telewizorów na 2020 rok – oto szczegóły

Flagowym modelem Samsunga na 2020 rok ma być QLED 8K Q950TS, którym koreański producent chwalił się już podczas targów CES 2020. W Europie flagowy telewizor ma być dostępny w trzech rozmiarach: 65″, 75″ i 85″. Producent zapewnia, że model wyróżnia się smukłością (grubość 15 mm), świetnym ekranem oraz głośnikami, które sprawiają, że granica między telewizorem a jego otoczeniem się zaciera. Drugim telewizorem 8K z portfolio Samsunga jest Q800T. Ten model będzie dostępny w wersjach z ekranami o przekątnej od 55″ do 82″.

samsung zaprezentował ofertę telewizorów 2020

Kluczowy element oferty Samsunga na 2020 rok stanowią telewizory QLED 4K. W jej skład wchodzą modele Q60T, Q70T, Q80T, Q90T i Q95T. Przekątne ich ekranów wynoszą od 43″ do 85″. Weszliśmy w nową dekadę inteligentnych telewizorów, a ten rok przyniesie jeszcze więcej możliwości w zakresie ich personalizacji – powiedział Nathan Sheffield z Samsunga. Telewizory Samsung QLED mają charakteryzować się wysoką jakością obrazu i dźwięku, jak również ciekawymi możliwościami oferowanymi przez sztuczną inteligencję.

Czytaj także: Współpraca Netflixa z Samsungiem – co oznacza dla użytkowników?

Oprócz telewizorów QLED 8K i 4K w Europie mają pojawić się trzy modele z serii Crystal UHD. Rewolucją ma być jednak telewizor The Sero. Obraca się on z orientacji poziomej do pionowej i na odwrót. Ma to pozwolić na wygodne oglądanie treści z różnych źródeł. Uzupełnienie oferty Samsunga na rok 2020 stanowią modele The Serif i The Frame. Ten pierwszy jest chwalony za innowacyjne wzornictwo i świetny design. Drugi natomiast ma zyskać dwie nowe przekątne ekranu do wyboru: 32″ i 75″.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.