ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ otrzymują Androida 10 w Polsce

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Android 10 został wydany we wrześniu ubiegłego roku. Minęło już kilka miesięcy, a na dobrą sprawę dotychczas dostała go tylko niewielka garstka smartfonów. Pod koniec stycznia pisałem, że Android 10 wraz One UI 2.0 zawitał na rodzinę Galaxy S9, jednak wówczas uaktualnienie było dostępne tylko w Niemczech. Teraz wyczekiwaną aktualizację zaczynają otrzymywać już pierwsi użytkownicy urządzeń z wolnej dystrybucji mieszkający m.in. w Polsce.

Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ z Androidem 10 w Polsce

Samsung Galaxy S9 Android 10

Powyższy zrzut ekranu nadesłał nam nasz czytelnik. W tym przypadku przedstawia on aktualizację do Androida 10 z One UI 2.0 przeznaczoną dla Samsunga Galaxy S9+, jednak uaktualnienie jest już dostępne w Polsce także na Galaxy S9. Rzecz jasna aktualizacja jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Co ważne, najnowsza wersja Zielonego Robocika trafia także do osób, które nie brały udziału w beta testach.

Zobacz także: Apple ostrzega inwestorów, że przychody firmy za drugi kwartał będą niższe niż oczekiwano

Paczka dla Galaxy S9+ nosi oznaczenie G965FXXUU7DTAA i waży dokładnie 1779,05 MB. Sporo, ale nikt nie powinien się dziwić, bo uaktualnienie wprowadza wiele nowości, w których skład wchodzą m.in. nowe gesty i styczniowe poprawki zabezpieczeń. Warto wspomnieć, że Polska nie jest jedynym krajem, w którym Samsung rozpoczął dziś rozprowadzanie opisywanej aktualizacji – dostają ją już także pierwsi użytkownicy S-dziewiątek z Austrii, Grecji, Macedonii, Słowacji, Czech, Holandii, Chorwacji i Francji.

Sprawdź najnowsze wpisy