ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Komórka z tarczą

Telefon komórkowy bez dotykowego ekranu i klawiatury? Do tego możesz złożyć go sam

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Niektóre rzeczy powstają, ponieważ mogą. Często są to rozwiązania całkowicie irracjonalne, bazujące na umiejętnościach i wyobraźni ich twórców. Tak na przykład było z cekinowym zegarkiem. Niestety, zmiana godziny zajmowała mu kilka minut, więc zawsze się spóźniał. Teraz mamy jednak do czynienia z czymś równie irracjonalnym, za to lepiej działającym. Mowa tu o telefonie komórkowym z tarczą do wybierania numerów.

Telefon komórkowy z tarczą

Założę się, że kilkadziesiąt lat temu osoby nieinteresujące się technologią właśnie w ten sposób wyobrażały sobie przenośny telefon. Inżynier Laboratorium w Brookhaven, Justine Haupt, opracowała telefon komórkowy, który jest nie tylko funkcjonalny, ale również stworzony do samodzielnego montażu. Umożliwia on jedynie wykonywanie połączeń, co biorąc pod uwagę jego budowę, nie powinno dziwić. Najważniejszymi elementami urządzenia jest zmodyfikowana płyta główna ATmega2560v i modem Adafruit Fona 3G. Najważniejszym elementem jest oczywiście tarcza do wybierania numerów. Ta niestety nie jest elementem zestawu. Dlatego też każdy musi ją zdobyć na własną rękę, co może być dość trudne. 

Zobacz też: OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro otrzymują aktualizację poprawiającą m.in. zarządzanie pamięcią

Nie jest to jednak sprzęt, który ma na siebie zarabiać. To raczej dzieło jednego pasjonata skierowane do ludzi, którzy podchwycą bakcyla na komórkę z tarczą. Na pewno mamy tu do czynienia z produktem wyjątkowym, który przykuwałby uwagę ludzi na ulicach. Można to także określić mianem elektronicznego dzieła sztuki. Jestem pod wielkim wrażeniem tego telefonu, chociaż przyznam, że mam słabość do szalonych projektów pasjonatów.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy