samsung logo 11

Samsung Galaxy Note 4 pojawia się na razie wyłącznie w przeciekach i plotkach, lecz już za 3 tygodnie będzie na ustach wszystkich, gdyż właśnie wtedy, 3 września, ma się odbyć jego prezentacja na berlińskich targach IFA. Jednak już teraz do Sieci trafiły zdjęcia prezentujące nowy produkt z serii Note. Zobaczmy więc jak bardzo się różni od swojego starszego brata.

 

Jeśli z porównaniem mamy się odnieść do Galaxy Note 3 to Samsung postanowił nieco odświeżyć tę linię phabletów. Cała bryła Note 4 wydaje się bardziej prostokątna i sprawia wrażenie takiej dużej… cegły. Fotografie sugerują również jakoby zastosowano metalową ramkę, aczkolwiek może to być zwykły plastik sprawiający takie wrażenie. Zmieniono układ aparatu i diody LED, poprzednio były one umieszczone pionowo, teraz koreański producent postanowił skorzystać z rozmieszczenia poziomego. Ponadto pod diodą aparatu prawdopodobnie widzimy pulsometr. Rysik S Pen nie zmienił swojego adresu. Tuż obok niego znajduje się głośnik oraz port microUSB 3.0.

note 4 5

Na pewno w oczy rzuca się ogromny wyświetlacz. Mimo że wciąż do końca nie wiemy, czy będzie to 5.5, czy 5.7 cala to niewątpliwie przedni panel słuchawki przyciąga wzrok. Zawierzając dotychczasowym plotkom dostaniemy ekran o rozdzielczości wyższej niż miało to miejsce Note 3, mianowicie 2560×1440, co zaczyna być już chyba standardem w wypuszczanych flagowcach.

note 4 1

Wygląd jednych może odstraszać, drugich przyciągać, ale z pewnością specyfikacja techniczna zainteresuje każdego. Na szybko przypomnę o obecności Snapdragona 805 bądź Exynosa 5443, wspieranych przez 3 GB pamięci RAM. Dodatkowo warto pamiętać o dodatkowych gadżetach takich jak czujnik promieniowania ultrafioletowego, który ma zadbać o ochronę naszej skóry w słoneczne dni.

note 4 2note 4 3

Przypuszczalna data premiery to 15 września. Kto z Was biegnie do sklepu?

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.