amazon wchodzi na polski rynek

Nieoficjalnie: Amazon wchodzi na polski rynek i negocjuje z Pocztą Polską

Newsy

Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy Gazety Wyborczej Amazon prawdopodobnie wchodzi na polski rynek. Cały proces trochę potrwa i polska wersja serwisu oczywiście nie jest jeszcze dostępna, ale ma się to wkrótce zmienić. Mówi się, że Amazon może oficjalnie zadebiutować w Polsce jeszcze w 2020 roku.

Amazon wchodzi na polski rynek z pomocą państwowego przewoźnika przesyłek?

W rozpoczęciu działalności w Polsce Amazonowi pomaga Poczta Polska – tak wynika z informacji przedstawionych przez Gazetę Wyborczą. Poczta Polska miała prowadzić zaawansowane rozmowy z firmą należącą do Jeffa Bezosa i pomyślnie przejść testy jakościowe. Zakładając, że strony ostatecznie porozumieją się co do kształtu współpracy, polski przewoźnik ma szansę stać się głównym dostarczycielem przesyłek z Amazona w naszym regionie. Na ostateczne rozmowy między firmami trzeba poczekać do kwietnia, póki co natomiast ani Amazon, ani Poczta Polska nie komentują całej sprawy.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
amazon wchodzi na polski rynek

Serwis Amazon to amerykański gigant rynku e-commerce. Szacuje się, że sklep internetowy Amazona jest największą tego typu platformą na świecie. Na początku swojej działalności sklep był pewnego rodzaju księgarnią internetową. Dopiero z czasem asortyment Amazona zaczął się poszerzać. W Polsce Amazon ma centra dystrybucyjne, w których zatrudnia tysiące pracowników.

Czytaj także: Huawei podkreśla – to USA jest znane ze szpiegowania przez smartfony, nie my!

Poczta Polska ma status spółki akcyjnej, której udziałowcem jest Skarb Państwa. To efekt komercjalizacji przedsiębiorstwa, która miała miejsce 11 lat temu. Poczta Polska musi realizować obowiązki ustawowe, do których należy zapewnianie powszechnego dostępu do usług pocztowych przez 5 dni w tygodniu. Mimo długiej historii i wsparcia od organów państwowych Poczta Polska w ostatnich latach traci monopol na realizację wielu usług związanych z dostarczaniem przesyłek. Powodem jest rozwój konkurencji, jaką są prywatne firmy kurierskie.

źródło: wyborcza.pl, money.pl


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x