amazon wchodzi na polski rynek

Nieoficjalnie: Amazon wchodzi na polski rynek i negocjuje z Pocztą Polską

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy Gazety Wyborczej Amazon prawdopodobnie wchodzi na polski rynek. Cały proces trochę potrwa i polska wersja serwisu oczywiście nie jest jeszcze dostępna, ale ma się to wkrótce zmienić. Mówi się, że Amazon może oficjalnie zadebiutować w Polsce jeszcze w 2020 roku.

Amazon wchodzi na polski rynek z pomocą państwowego przewoźnika przesyłek?

W rozpoczęciu działalności w Polsce Amazonowi pomaga Poczta Polska – tak wynika z informacji przedstawionych przez Gazetę Wyborczą. Poczta Polska miała prowadzić zaawansowane rozmowy z firmą należącą do Jeffa Bezosa i pomyślnie przejść testy jakościowe. Zakładając, że strony ostatecznie porozumieją się co do kształtu współpracy, polski przewoźnik ma szansę stać się głównym dostarczycielem przesyłek z Amazona w naszym regionie. Na ostateczne rozmowy między firmami trzeba poczekać do kwietnia, póki co natomiast ani Amazon, ani Poczta Polska nie komentują całej sprawy.

amazon wchodzi na polski rynek

Serwis Amazon to amerykański gigant rynku e-commerce. Szacuje się, że sklep internetowy Amazona jest największą tego typu platformą na świecie. Na początku swojej działalności sklep był pewnego rodzaju księgarnią internetową. Dopiero z czasem asortyment Amazona zaczął się poszerzać. W Polsce Amazon ma centra dystrybucyjne, w których zatrudnia tysiące pracowników.

Czytaj także: Huawei podkreśla – to USA jest znane ze szpiegowania przez smartfony, nie my!

Poczta Polska ma status spółki akcyjnej, której udziałowcem jest Skarb Państwa. To efekt komercjalizacji przedsiębiorstwa, która miała miejsce 11 lat temu. Poczta Polska musi realizować obowiązki ustawowe, do których należy zapewnianie powszechnego dostępu do usług pocztowych przez 5 dni w tygodniu. Mimo długiej historii i wsparcia od organów państwowych Poczta Polska w ostatnich latach traci monopol na realizację wielu usług związanych z dostarczaniem przesyłek. Powodem jest rozwój konkurencji, jaką są prywatne firmy kurierskie.

źródło: wyborcza.pl, money.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy