ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Telewizory QLED Samsung

Samsung został pozwany w związku z technologią QLED

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung stoi w obliczu nowego pozwu dotyczącego wykorzystania jego technologii Quantum Dot Display. Pozew wniesiony przez brytyjską firmę Nanoco, specjalizującą się w nanotechnologii, dotyczy naruszenia przez Samsunga i jego spółki zależne patentów dotyczących technologii Quantum Dots. Ta jest wykorzystywana w popularnych telewizorach QLED tej firmy. Reuters informuje, że firma Nanoco stara się o uzyskanie stałego nakazu sądowego przeciwko Samsungowi, ponieważ ten umyślnie naruszył patenty firmy. Dlatego też domaga się stałego zakazu dalszych działań je naruszających i znacznych odszkodowań pieniężnych.

Samsung pozwany za QLED

Samsung pozwany za QLED

Brytyjska firma wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

W przeszłości grupa współpracowała z Samsungiem nad dopracowaniem tej technologii. Działo się to w oparciu o naszą unikalną i opatentowaną technologię CFQD Quantum Dot oraz powiązaną z nią technologię IP. Byliśmy więc naturalnie rozczarowani, gdy Samsung zakończył współpracę i wprowadził na rynek telewizory oparte na technologii Quantum Dot, nie zawierając z firmą Nanoco umowy licencyjnej.

Jak widać, Nanoco czuje się oszukane przez technologicznego giganta, który jest jednym z największych producentów wyświetlaczy na świecie. 

Zobacz też: Huawei prosi USA – pokażcie wreszcie te dowody przeciwko nam

QLED stanowią bardzo ważną część rynku telewizyjnego Samsunga. Tylko w 2019 roku producent sprzedał ponad 5,9 mln telewizorów z matrycami tego typu. Dodatkowo gigant zamierza zakończyć produkcję klasycznych paneli LCD i całkowicie przejść na ulepszoną wersję tej technologii. Pozew może więc okazać się bardzo kosztowny dla firmy, potencjalnie kosztując miliony, jeśli nie miliardy utraconych przychodów. Oczywiście należy także poczekać na oficjalne stanowisko Samsunga w tej sprawie. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy