Zeszły rok był wyjątkowy dla smartfonów z Androidem pod pewnym szczególnym względem. Dostaliśmy bowiem aż dwie generacje flagowców. Oczywiście wzrost mocy pomiędzy Snapdragonem 855 a 855 Plus opierał się głównie na układzie graficznym. Jednak okazał się także świetnym pretekstem dla producentów do pochwalenia się nowymi rozwiązaniami. Spekulowano wtedy, czy Snapdragon 855 Plus był tylko jednorazowym wyskokiem. Wszystko wskazuje na to, że niekoniecznie.

Snapdraon 865 Plus nadchodzi?

Snapdraon 865 Plus nadchodzi

Znane źródło przecieków ujawniło, że Qualcomm ogłosi ulepszoną wersję Snapdragona 865 Mobile Platform w trzecim kwartale roku. Układ ten pojawi się jako Snapdragon 865 Plus. Informacja pochodzi z postu Weibo użytkownika Digital Chat Station, który naprawdę rzadko się myli. W poście napisał, że Snapdragon 865 Plus zostanie zaprezentowany w trzecim kwartale roku. Dodał również, że prototypy trafią do testów za około dwa miesiące. Warto tu przypomnieć, że w 2016 roku także dostaliśmy dwa flagowe układy, czyli 820 i 821. Dlatego też wydawało się, że model 855 Plus także będzie jednorazowym wybrykiem. Wszystko jednak wskazuje na to, że dwa flagowe układy to nowa strategia Qualcomma.

Zobacz też: Wygląd Pixel 5 zupełnie odmieniony? Google może szykować poważne zmiany

Jednak czy aby na pewno to dobry pomysł? Sony już kiedyś próbowało sztuczki z dwoma flagowcami rocznie. Bardziej to zaszkodziło temu producentowi, niż pomogło. Ludzie nie kupują flagowych urządzeń, żeby po kilku miesiącach mieć już przestarzały model w ramach tego samego producenta. Z drugiej strony możliwe jest łatwe obejście tego problemu, sprzedając nowe smartfony w ramach innej linii lub marki. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie dość szybko zauważą, że ich najnowszy flagowiec przestanie być najlepszy na rynku dość szybko, mimo że teoretycznie wciąż pozostanie flagowcem. W perspektywie czasu ten ruch może więc bardziej zaszkodzić branży niż jej pomóc. Warto także pamiętać, że to wciąż nie jest oficjalna informacja.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.