ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy Z Flip 5G Snapdragon 865 Plus

Galaxy Z Flip ma jednak szklany ekran? Samsung tłumaczy, dlaczego tak łatwo się rysuje

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Galaxy Z Flip to niezwykle ciekawy smartfon, który nie miał jednak łatwego startu. Niektórzy użytkownicy portalu Twitter zaczęli już bowiem narzekać na niekorzystny wpływ temperatury na urządzenie. Wczoraj też informowaliśmy was o wpadce z ekranem Galaxy Z Flip – okazuje się, że można go zarysować nawet paznokciem. Teraz, dzień po opublikowaniu testu, Samsung postanowił wytłumaczyć, dlaczego ekran nowego składanego smartfona tak łatwo się rysuje.

Samsung wyjaśnia, co stało się z ekranem Galaxy Z Flip. Chroni go… plastik?

Galaxy Z Flip wyprzedane w Korei

Portal The Verge, po opublikowaniu artykułu na temat testu Zacka z kanału JerryRigEverything, otrzymał wiadomość od Samsunga, która wyjaśniła, jak dokładnie zbudowany jest ekran w Galaxy Z Flip. Firma mówi, że wyświetlacz faktycznie stworzony jest z bardzo cienkiego szkła (określanego mianem UTG, czyli „Ultra Thin Glass”), jednak to jest chronione przy pomocy warstwy plastiku, podobnie jak ma to miejsce w urządzeniu Galaxy Fold. Może to oznaczać, że zarysowania widoczne są właśnie w tym ochronnym elemencie, choć tak naprawdę nie ma to znaczenia, ponieważ są one głębokie i permanentne.

Warstwę, o której mówi Samsung, możecie zobaczyć na powyższej animacji. Przyznam szczerze, że jest to dość nietypowe rozwiązanie, ponieważ to szkło jest bardziej odporne na zarysowania niż plastik, choć w tym przypadku chodzi zapewne o zabezpieczenie przed pęknięciami. Koreański gigant w swojej wiadomości wspomniał również o jednorazowej możliwości wymiany wyświetlacza przez konsumentów w niższej cenie i programie, który zakłada wyposażenie smartfonów w szkiełka ochronne na ekran. Na szczegóły musimy jednak jeszcze odrobinę zaczekać.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy