Google Reader zoptymalizowany dla tabletów z systemem Honeycomb

Newsy

google-reader-honeycomb-tablet-android
Większość osób zgodzi się z tym, że aplikacji zaprojektowanych z myślą o tabletach z systemem Honeycomb jest zbyt mało. Google niespodziewanie wydało aktualizację programu Google Reader, którą mogą być zainteresowani przede wszystkim użytkownicy tabletów.

Niektóre osoby nadal odwlekają zakup swojego pierwszego tabletu z systemem Honeycomb z powodu braku dużej liczby ciekawych aplikacji, które są w stanie wydobyć pełny potencjał tego urządzenia. Niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miał mieć miejsce wysyp tego typu programów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Wszyscy użytkownicy sprzętu z Androidem oczekują na premierę rynkową systemu w wersji Ice Cream Sandwich. Ujednolicony system i udostępnienie odpowiednich narzędzi dla programistów mogą przyczynić się do znaczącego zwiększenia liczby programów przeznaczonych dla tabletów. W międzyczasie koncern z Mountain View wydał aktualizację aplikacji Google Reader.

Wygląd interfejsu użytkownika zmienił się w bardzo niewielkim stopniu. Najważniejsze jest jednak to, że najnowsze wydanie tej aplikacji domyślnie wspiera obsługę tabletów z systemem Honeycomb. Pełne wykorzystanie możliwości 10-calowych ekranów gwarantuje znacznie większy komfort użytkowania.

Zawartość Google Readera wyświetlana jest w dwóch kolumnach – lewa zawiera listę wszystkich wiadomości z subskrybowanych kanałów RSS. Po kliknięciu dowolnej wiadomości zostaje ona natychmiast załadowana w prawej (większej) kolumnie, pozwalając na zapoznanie się z pełną treścią wraz ze wszystkimi załączonymi grafikami.

Zastanawiające jest to, dlaczego Google dopiero po tylu miesiącach wydaje aplikację zoptymalizowaną pod tablety z systemem Honeycomb? Aby skorzystać z najnowszej wersji Google Readera, wystarczy pobrać aplikację z Android Marketu lub dokonać aktualizacji starszej wersji.

źródło: AndroSPIN


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x