Odwołanie targów MWC 2020 było bardzo trudną i bolesną dla wielu producentów decyzją. Wielu z nich uzależniło swoje prace nad swoimi smartfonami od daty ich rozpoczęcia. To właśnie wtedy jedni z największych producentów mieli pokazać flagowce na rok 2020. Jednak z powodu koronawirusa okazało się to niemożliwe. Wiele firm, jak na przykład Realme postanowiło zorganizować ich premierę na własną rękę. Inni, jak Nubia z niej zrezygnowali.

Odwołanie premiery Nubii Red Magic 5G

Odwołanie premiery Nubii Red Magic 5G

Nubia właśnie odwołała swoją europejską premierę swojego najnowszego smartfona do gier, czyli Red Magic 5G. Smartfon ten miał być pierwszym urządzeniem zaprezentowanym podczas targów MWC, co z oczywistych przyczyn nie jest już możliwe. W oficjalnym oświadczeniu stwierdzono, że planowano globalną premierę Red Magic 5G podczas targów. Jednak, jako że GSMA odwołało imprezę z powodu obaw o bezpieczeństwo, nie pozostawiono firmie innego wyboru, jak tylko odwołać globalną premierę smartfona. To oczywiście nie oznacza, że producent nie wypuści tego smartfona na rynek. Stanie się to jednak w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Zobacz też: Problem z Surface Duo – wpadka wizerunkowa Microsoft

Dodatkowo według doniesień urządzenie to zostanie najpierw zaprezentowane w Chinach i trafi początkowo wyłącznie na tamten rynek. Czyli zupełnie inaczej, niż zakładał pierwotny plan firmy. Musimy się pogodzić z tym, że podobny scenariusz może stać się w tym roku standardem dla wielu marek. Wszystkiemu winna jest epidemia koronawirusa, która w znacznym stopniu utrudnia produkcje i dystrybucję urządzeń elektronicznych, w tym smartfonów. Miejmy nadzieję, że dość szybko ten problem zostanie zażegnany. W przeciwnym wypadku rok 2020 może nie być najlepszym czasem dla zakupu nowej elektroniki. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.