Już niedługo na naszych smartfonach zagramy w kolejny świetny tytuł. Według informacji podanych w sieci, Frostpunk zmierza na urządzenia mobilne. Jest to niemal przesądzone, bowiem wzmianka o tym pojawiła się w komunikacie spółki w serwisie StockWatch.

Kolejne ciekawe tytuły trafią na urządzenia mobilne

frostpunk urządzenia mobilne

Przypomnijmy, że Frostpunk to gra strategiczna z elementami survivalu. Zadaniem gracza jest stworzenie osady i utrzymanie jej mieszkańców przy życiu. Akcja gry dzieje się na Ziemi po zlodowaceniu, co dodatkowo wpływa na przebieg oraz skomplikowanie rozgrywki. Początkowo Frostpunk ukazał się tylko na komputerach osobistych, a następnie po półtorej roku gra trafiła na konsole. Jak podają twórcy w komunikacie, premiera gry na urządzenia mobilne jest kolejnym krokiem w budowaniu Frostpunka jako wieloplatformowej globalnej marki. Niestety, ale na tę chwilę nie poznaliśmy żadnych szczegółów odnośnie Frostpunk na urządzenia mobilne. Wiadomo jednak, że gra zachowa wszystkie elementy znane z oryginalnej wersji. Można się spodziewać, że nie będzie to prosty port, a odpowiedzialny za to zespół stanie na wysokości zadania w kwestii stworzenia pełnoprawnego tytułu. Podobno została już podpisana umowa z wiodącą, doświadczoną, światową spółką, która tworzy gry z sektora mobilnego. Na premierę przyjdzie nam jeszcze niestety poczekać.

Zobacz też: Z tych serwisów VOD Polacy w styczniu 2020 korzystali najczęściej

frostpunk urządzenia mobilne-1

Fani gier mobilnych mogą się cieszyć, ponieważ Frostpunk nie jest jedynym tytułem, który zmierza na tablety i smartfony. Jak się bowiem okazuje, już 24 marca posiadacze urządzeń z Androidem będą mogli zagrać w Gwinta. W ubiegłym roku informowaliśmy Was o zaprzestaniu wsparcia dla konsolowej wersji tej karcianej gry. Jak widać deweloperzy wolą skupić się na dopracowaniu Gwinta na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych. Jak mogliście się domyślić, Gwint dostępny jest za darmo, a chętni mogą już wstępnie zarejestrować chęć zagrania w tytuł CD Projekt RED. Dzięki temu otrzymacie za darmo awatar Cesarski Golem. Zostanie on dodany do Waszych kolekcji po pobraniu, zainstalowaniu oraz włączeniu tytułu na urządzeniu z Androidem. Studio podkreśla, że wersja na Androida pozwala na cross-play z graczami PC i iOS, a także dzieli postępy oraz zakupy z kontem GOG. Pozostaje tylko czekać na premierę obydwu tytułów.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.