Wiemy już, jakie serwisy VOD były najpopularniejsze wśród Polaków w styczniu 2020 roku. Liderem jest Netflix, ale w zestawieniu nie brakuje również polskich platform.

Jakie serwisy VOD były najpopularniejsze wśród Polaków w styczniu 2020?

W styczniu 2020 roku stronę internetową Netflixa odwiedziło 4,79 mln realnych użytkowników z Polski. Oznacza to, że z platformy chociaż przez chwilę korzystało ponad 17% internautów z naszego kraju. Wynik Netflixa jest najwyższy w całej stawce.

najpopularniejsze vod w styczniu 2020

Drugim najpopularniejszym serwisem VOD w styczniu 2020 roku była w Polsce strona vod.pl, należąca do koncernu Ringier Axel Springer Polska. Serwis zanotował 3,63 mln odwiedzających. Na podium znalazła się jeszcze platforma vod.tvp.pl z wynikiem 2,83 mln unikalnych użytkowników. Poza podium znalazło się CDA Premium (2,81 mln odwiedzających), należący do grupy TVN Discovery Polska Player (2,47 mln odwiedzających) oraz serwis VOD wp.pl z 2,45 mln realnych użytkowników. Niewiele słabszy wynik uzyskało w styczniu HBO GO (2,43 mln odwiedzających). Z platformy Ipla korzystało w styczniu 1,15 mln użytkowników. Stawkę zamykają chili.com (576 tysięcy odwiedzających) oraz ncplusgo.pl (310 tysięcy odwiedzających).

Z jakich aplikacji VOD Polacy korzystali najchętniej?

Netflix jest również liderem wśród aplikacji mobilnych serwisów VOD. Z aplikacji Netflixa skorzystało w styczniu w Polsce prawie 2,5 mln użytkowników. Reszta stawki jest daleko w tyle. Drugie HBO GO osiągnęło wynik 865 tysięcy użytkowników, a trzeci Player – 699 tysięcy.

Czytaj także: Jak wyglądał polski internet w styczniu 2020 roku?

Ipla Mobile, TVP VOD, Horizon Go, nc+ GO i Cyfrowy Polska GO – każda z tych aplikacji mobilnych miała w styczniu między 100 tysięcy a 400 tysięcy użytkowników. Z Ipli PC korzystało 47 tysięcy osób, natomiast z vod.pl – 18 tysięcy.

źródło: gemius/PBI, wirtualnemedia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.