SuperAmoledHD

Jednym z najczęściej poruszanych ostatnio tematów są wyświetlacze – do końca roku wszyscy najwięksi producenci powinni wyprodukować telefon z ekranem 720×1280. Dostawca Samsunga oraz jedno anonimowe źródło z branży ujawnili, że Samsung rzeczywiście pracuje nad wyświetlaczem Super AMOLED HD, w którego mają być wyposażone smartfony z wycieku.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Jeszcze jesienią możemy się spodziewać smartfonów o przekątnej ekranu pomiędzy 5″ a 6″ – być może będzie nim Samsung Galaxy Q, którego koreański producent powinien zaprezentować podczas targów IFA. Do końca roku najprawdopodobniej zobaczymy odświeżoną wersję pierwszego Samsunga Galaxy Tab, ale z Super AMOLED-em.

Tak wysoka rozdzielczość została osiągnięta dzięki zastosowaniu technologii PenTile. Teoretycznie jest to zła wiadomość, ale czy przy takiej ilości pikseli będzie to w ogóle zauważalne?

Jeśli wraz z rozdzielczością miałby się zwiększyć ekran, czy ma to w ogóle sens? Dla większości osób 5-calowy wyświetlacz to zdecydowanie zbyt dużo…

źródło: oled-info.com
Michał Brzeziński