Przyzwyczailiście się już do tego, że coraz więcej aplikacji oferuje ciemny motyw? Facebook Lite nie mógł być inny. Oczywiście czysto teoretycznie, bo większość pozna dopiero główną zaletę wprowadzania kontrastowych szat, gdy otrzyma Androida 10. Naturalnie niektórzy producenci już w ramach Androida Pie i ich nakładek też potrafią wymuszać ciemne motywy na zewnętrznych aplikacjach, ale to swego rodzaju wyjątek. Tymczasem przyjrzyjmy się, jak prezentuje się ciemny motyw w lekkiej aplikacji od giganta społecznościowego.

Ciemny motyw to żadne ograniczenie dla Facebook Lite

Producenci porzucają biel na rzecz szarej czerni i efekt jest taki, jak powyżej. Ciemny motyw w Facebook Lite niespecjalnie wyróżnia się na tle innych aplikacji z różnymi trybami graficznymi. Niemniej niektórych może w ogóle zdziwić fakt, że Amerykanie zdecydowali się na wdrożenie obsługi motywów w tej wersji aplikacji. Jest ona dedykowana tym najprostszym urządzeniom, gdzie nie ma nadmiaru mocy obliczeniowej. Dlatego sam program jest lekki, pozbawiony upiększaczy w postaci animacji, zaawansowanego interfejsu i innych bajerów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z uproszczonego Facebooka na zwykłych smartfonach i właśnie tam poznawać możliwość automatycznego ustawiania ciemnego motywu. Ten jeszcze nie dotarł do zbyt wielu urządzeń z gatunku tych prostszych i mniej wydajnych.

Zobacz też: Sztuczna inteligencja na ratunek przed kolejną groźbą chorobą.

Co ciekawe to fakt, że jeszcze niewiele osób na świecie poznało ciemny motyw w pełnej aplikacji Facebooka. Dlatego trzeba liczyć się z tym, że po instalacji wersji Lite, którą znajdziecie za darmo w Sklepie Play, też nie uświadczycie nowej szaty graficznej. Aktualnie testy odbywają się wyłącznie na Androidzie, więc próżno szukać tych samych zmian w wersji na iOS.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.