ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
szuflada aplikacji xiaomi

Szuflada aplikacji na smartfonach Xiaomi – sprawdź, jak ją aktywować

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Stało się. W walentynki Xiaomi postanowiło zrobić mi prezent i ujrzałem wyczekiwane powiadomienie. Aktualizacja System Launcher jest czekała na pobranie i instalację. Sprawdziłem listę zmian i ucieszyłem się, że nareszcie się doczekałem. Szuflada aplikacji pojawiła się i u mnie. W czerwcu 2019 roku Patryk wspomniał o tym, że szuflada lub jak kto woli drawer, pojawi się na urządzeniach chińskiego producenta. Użytkownicy MIUI czekali dość długo, ale ważne, że się doczekali.

Kto i dlaczego ma już dostęp do szuflady aplikacji na smartfonie Xiaomi?

szuflada aplikacji xiaomi

Posiadam Xiaomi Mi 9T z Androidem 10 oraz MIUI 11. Jest to wersja Global. Wspominam o tym, ponieważ aktualizacja jest udostępniana według harmonogramu znanego tylko Xiaomi. Ja aktualizację otrzymałem wczoraj. Wy mogliście ją otrzymać wcześniej. Istnieje też prawdopodobieństwo, że otrzymacie o niej powiadomienie dopiero w najbliższych dniach lub tygodniach. Wróćmy jednak do samego drawera. Po zainstalowaniu aktualizacji nie będzie on aktywny domyślnie. Trzeba go aktywować. Jeżeli tak jak ja macie już swój własny układ ikon na pulpicie i boicie się, że po uruchomieniu szuflady aplikacji zniknie, to nie bójcie się. Jeżeli szuflada aplikacji wam się nie spodoba, to po rezygnacji z niego wasz układ ikon powróci do przedniego stanu.

Jak aktywować szufladę aplikacji na smartfonie Xiaomi?

Aby uruchomić szufladę aplikacji, należy przytrzymać palec na ekranie głównym, następnie kliknąć „ustawienia”, następnie stuknąć w „więcej” i powinniście zobaczyć na liście „Ekran główny”. To właśnie tam możecie aktywować szufladę aplikacji. Domyślnie zaznaczona opcja to „Zwykły”, czyli brak szuflady aplikacji. Wszystkie zainstalowane gry i apki są dostępne na ekranie głównym. Interesuje nas więc druga opcja nazwana „Z szufladą aplikacji”. Dzięki niej wszystko wyląduje w drawerze. Uruchomienie szuflady aplikacji odbywa się poprzez wykonanie gestu przesunięcia w górę na ekranie głównym.

Co ma do zaoferowania szuflada aplikacji od Xiaomi?

szuflada aplikacji xiaomi

Niezbyt wiele, ale spełnia swoje podstawowe zadanie. Ukrywa aplikacje, które do tej pory musieliście układać na pulpicie. Szuflada da wam dostęp do zakładek, w których posiadane przez was aplikacje podzielono na kilka kategorii takich jak komunikacja, rozrywka i fotografia. Po kliknięciu „trzech poziomych kreseczek” w prawym górnym rogu możecie dostać się do menu. Pozwala ono na wyłączenie polecanych aplikacji, zmianę tła szuflady, zarządzanie kategoriami oraz pozwoli wam zdecydować, czy wolicie wyświetlić aplikacje alfabetycznie, czy wolicie oryginalny układ.

Zobacz także: Xiaomi znów zaskakuje – firma oferuje dysk sieciowy na 60 lat

Źródło: Wiedza własna, Xiaomi

Sprawdź najnowsze wpisy