TSMC zmaga się obecnie z pewnym problemem: ma zbyt dużo zamówień. Nawet jej najwięksi klienci muszą czekać na ich realizację po kilka miesięcy. Wynika to z niezwykle dużego zainteresowania procesem 7 nm firmy. Obecnie bardzo wiele dużych przedsiębiorstw jest nim zainteresowanych. TSMC ogłosiło, że jego zarząd zatwierdził budżet w wysokości 6,7 miliarda dolarów na rozbudowę swoich fabryk.

Budżet TSMC na rozwój

Budżet TSMC na rozwój

Środki te zostaną przeznaczone na szereg celów, które nie tylko mają rozwiązać te problemy, ale także wpłynąć na znaczny rozwój firmy. Najważniejszym jest budowa i instalacja systemów fabrycznych. Dzięki temu firma będzie w stanie przyjąć więcej zamówień przy zmniejszeniu czasu oczekiwania. Równie istotna jest jednak modernizacja już istniejących fabryk. To pozwoli zwiększyć ich efektywność zarówno jeśli chodzi o wydajność produkcji, jak i jej koszta. W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że TSMC intensywnie inwestuje w rozbudowę swoich fabryk. Firma skupia się głównie na zwiększeniu produkcji w procesie 7 nm i wprowadzenie na rynek procesu 5 nm.

Zobacz też: Fake Newsy na Facebooku? Jedna z największych agencji prasowych będzie miała na niego oko

Oczywiście nie oznacza to, że inwestycje nie dotkną także pozostałych technologii oferowanych przez firmę. Serwis DigiTimes w zeszłym tygodniu poinformował, że TSMC obserwuje zmniejszenie zamówień od mniejszych klientów. Jest to powiązane z wybuchem epidemii koronawirusa. Warto także odnotować, że najwięksi odbiorcy giganta nie zmniejszyli swoich zamówień na układy. Warto podkreślić, że należą do nich między innymi Apple i Huawei. Może to oznaczać, że produkcja nowego iPhone może mieć się znacznie lepiej, niż wcześniej zakładano. Pamiętajcie jednak, że to jedynie moje spekulacje.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.