Samsung jest jednym z największych producentów smartfonów z Androidem na świecie. Największa premiera roku tej firmy, a mianowicie rodzina Galaxy S20, już za nami, choć informacji z nią związanych nadal nie braknie. Teraz Google publicznie skrytykowało Samsunga za tworzenie luk w zabezpieczeniach.

Google krytykuje Samsunga, bo rzekomo tworzy luki w zabezpieczeniach

Google zamyka chińskie biura

Jak powszechnie wiadomo, Samsung dokłada dodatkowych starań, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich smartfonów inicjatywami takimi jak np. Knox. Niestety jak to w życiu bywa, niekiedy nawet najszczersze chęci powodują skutek odmienny od zamierzonego. Właśnie na tę zasadę powołało się Google, które zarzuca koreańskiemu gigantowi dokonywanie niepotrzebnych modyfikacji w kodzie jądra Linuxa na Androidzie i tym samym narażanie go na więcej błędów bezpieczeństwa.

Zobacz także: Zainteresowanie Xiaomi Mi 10 jest ogromne – pierwsza sprzedaż zakończyła się w kilka sekund

Według Janna Horna, badacza Google Project Zero, Samsung tworzy więcej luk w zabezpieczeniach, dodając niestandardowe sterowniki do bezpośredniego dostępu do jądra Linuxa na Androidzie, które nie są sprawdzane ani zatwierdzane przez twórców wspomnianego jądra. Na dowód swoich oskarżeń Horn podaje znaleziony przez siebie błąd bezpieczeństwa w jądrze Androida na Galaxy A50, który powstał przez niesprawdzony sterownik niestandardowy. Zagrożenie zostało zgłoszone Samsungowi w listopadzie ubiegłego roku, lecz dopiero na początku bieżącego miesiąca firma wydała odpowiednią poprawkę. Co więcej, mężczyzna informuje, że niektóre zmiany wprowadzane przez Samsunga są zupełnie niepotrzebne i nie wpłynęłyby na działanie urządzeń nawet gdyby zostały usunięte.

Źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.