Moda na gamingowe telefony nadal trwa. Tym razem to Lenovo stworzy gamingowy smartfon, który należeć będzie do urządzeń z rodziny Legion. Już w ubiegłym roku chiński koncern planował rozszerzenie tej marki sprzętu dla graczy, a teraz mamy praktycznie potwierdzenie zamiarów. Na serwisie społecznościowym Weibo pojawił się bowiem wpis, w którym Lenovo ogłasza smartfon wyposażony w najlepszy obecnie mobilny układ.

Czy Lenovo stworzy gamingowy smartfon zdolny konkurowania z konkurencją?

Lenovo stworzy gamingowy smartfon

Tym oto ruchem Lenovo dołącza do innych producentów, którzy mogą pochwalić się gamingowymi smartfonami w swoich portfolio. Takowe modele posiadają już między innymi Asus, Razer, Xiaomi czy Nubia. Jak widać, segment ten wydaje się być już lekko zatłoczony. Lenovo ma jednak nadzieję na swój kawałek tortu i planuje wypuścić na rynek własny gamingowy smartfon. Skąd jednak wiadomo, że mowa tutaj o telefonie dla graczy, a nie o regularnym flagowcu? Wskazuje na to przede wszystkim przedstawiona przez producenta grafika z napisem „Game On”. Lenovo chwali się również, że ich nadchodzące smartfon przekroczy granicę 600 tysięcy punktów w AnTuTu, czyli najpopularniejszym mobilnym benchmarku. Niestety, ale na tę chwilę jedyną pewną częścią specyfikacji jest procesor Snapdragon 865, a co za tym idzie łączność 5G. Topowy mobilny CPU od Qualcomm z pewnością zagwarantuje bardzo dużą wydajność urządzenia. Spodziewać się można, że smartfon otrzyma specyfikację, która sprawi, że wydajność w grach będzie jeszcze większa.

Zobacz też: Oppo A31 oficjalnie zaprezentowany – ciekawy smartfon w odrobinę za wysokiej cenie

Czy jednak wyróżni się na tle zwykłych flagowców, które wyposażone są w coraz to nowsze technologie? Wydajność pospolitych flagowców już w tym momencie w zupełności wystarczy na mobilne gry. Słuchawki tego typu posiadają już duże ilości pamięci operacyjnej RAM czy też wyświetlacze o wysokim odświeżaniu. Należy się spodziewać, że obudowa urządzenia nawiązywać będzie do urządzeń gamingowych z serii Legion. Być może znajdzie się gdzieś miejsce na charakterystycznego dla nich elementu w kształcie litery „Y”. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, czy smartfon będzie dostępny poza Chinami. Nie od dzisiaj wiadomo, że na zachodnich rynkach Lenovo promuje markę Motorola. Wszystko na pewno wyjaśni się po oficjalnej prezentacji urządzenia.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.