ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Europejska wersja Motoroli Xoom otrzyma Honeycomba 3.2 we wrześniu?

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Motorola-XOOM-2-ICS
Użytkownicy Motoroli Xoom otrzymali niedawno dostęp do aktualizacji systemu Honeycomb do wersji 3.1. Większość opinii na temat funkcjonowania nowego wydania była bardzo pozytywna. Kiedy pojawi się Honeycomb 3.2 dla tego urządzenia?

Motorola Xoom pierwszy raz publicznie pojawiła się w trakcie konferencji Google, będąc pierwszym tabletem wyposażonym w system Honeycomb. Duża część użytkowników decydujących się na zakup tego urządzenia była gotowa na wydanie większej kwoty, licząc jednocześnie, że będą szybciej otrzymywać dostęp do kolejnych aktualizacji systemu Honeycomb.

Dość szybko okazało się jednak, że konkurencja pod postacią Asusa Eee Pad Transformera czy Acera Iconii Tab A500 otrzymuje aktualizacje znacznie wcześniej. Większość posiadaczy Xooma zadaje sobie pytanie, czy i kiedy urządzenie to otrzyma dostęp do Honeycomba 3.2. Wygląda na to, że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Właściciele Motoroli Xoom przeznaczonej na rynek Wielkiej Brytanii otrzymają aktualizację najprawdopodobniej we wrześniu. Jeżeli nie pojawią się żadne nieprzewidziane problemy, to Honeycomb 3.2 trafi również do pozostałych krajów, w tym również do Polski – na to jednak trzeba będzie poczekać dodatkowe kilka tygodni. Aktualizacja zostanie udostępniona za pośrednictwem technologii OTA (Over the Air).

Dlaczego amerykańskiemu gigantowi telekomunikacyjnemu powinno zależeć na jak najszybszym zakończeniu procesu udostępnienia nowej wersji systemu Honeycomb? Przede wszystkim Motorola planuje wydanie nowych tabletów – jeden z nich ma się pojawić jeszcze w tym roku. Użytkownicy z całą pewnością będą pamiętali o tym, jak wielką opieszałością producent wykazywał się podczas prac nad wydaniem kolejnych aktualizacji Androida dla tabletów.

źródło: Pocket-lint

Sprawdź najnowsze wpisy