ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Uniwersum gier Disneya może być rozbudowane

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Twórcy Myszki Miki już kilkukrotnie próbowali tworzyć własne gry wideo. Jednakże wewnętrzne studia nie potrafiły stworzyć uniwersum gier Disneya. Firma zauważyła jednak, jak duże sukcesy osiągnęły tytuły takie jak Spider Man oraz Star Wars Jedi: Fallen Order. Nic więc dziwnego, że Disney zaprasza deweloperów do korzystania z bogatej biblioteki marek. Czy oprócz Avengers dostaniemy w najbliższym czasie nowy tytuł z uniwersum Disneya?

Disney chce rozwoju gier w swoich uniwersach

uniwersum gier Disneya

Disney posiada w swoim portfolio wiele IP, które próbował przeobrazić w udane gry wideo. Próba ich rozwoju na własną rękę jednak nie wyszła. Między innymi to właśnie jest powodem, dla którego pełne prawa do gier w świecie Gwiezdnych Wojen ma w tym momencie Electronic Arts. Sukcesy Spider-Mana od Insomniac Games i Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn Entertainment przekonały Disney do większej współpracy z deweloperami. Starszy wiceprezes spółki ds. gier i doświadczeń interaktywnych podkreślił, że zewnętrzne studia otrzymają pełną swobodę w opracowaniu projektu. Sean Shoptaw zapowiedział, że firmie zależy na kreatywnej mocy branży gier. Oprócz takich marek jak całe uniwersum Marvela i Star Wars, Disney posiada w swoim portfolio również katalog wytwórni FOX, na czele z Obcym. Oczywiście należy pamiętać, że oferta Disneya skierowana jest przede wszystkim do największych deweloperów na rynku. Jednak jak widać sukces Spider-Mana oraz Gwiezdnych Wojen zachęcił amerykańskiego giganta do współpracy.

Zobacz też: Koszty produkcji PS5 – to nie będzie już tania konsola

Owocem współpracy już niedługo będzie długo wyczekiwana gra Marvel’s Avengers, tworzona przez studio Square Enix. Po niedawnym opóźnieniu premiery na wrzesień wydawca postanowił umilić czas oczekiwania, wypuszczając nowy zwiastun najnowszej produkcji. Widzimy na nim po raz kolejny część bohaterów oraz ich niesamowite umiejętności. Warto zaznaczyć, że na trailerze znalazły się również fragmenty gameplayu. W Marvel’s Avengers gracze otrzymają możliwość łączenia się w czteroosobowe zespoły w ramach rozgrywki sieciowej. Co więcej, do naszej dyspozycji oddane będą elementy RPG, dzięki którym możliwa będzie personalizacja naszych herosów. Warto pamiętać, że Marvel’s Avengers nie bazuje na licencjach filmów. W produkcję zagramy już od 4 września 2020 roku. Chętni mogą już zamówić edycję kolekcjonerską Earth’s Mightiest Heroes, w skład której wejdzie między innymi figurka Kapitana Ameryki. Czy będzie to udany początek tworzenia uniwersum gier Disneya?

Sprawdź najnowsze wpisy