ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firefox Preview

Oficjalna wersja Firefox Preview będzie miała ograniczone wsparcie dla rozszerzeń

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Mozilla pracuje nad nową wersją mobilnego Firefoxa już od niemal roku. Aplikacja jest aktualnie dostępna w Google Play w wersji testowej, jednak jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to oficjalne wydanie zadebiutuje już wiosną. Dziś firma poinformowała, że na starcie stabilny Firefox Preview będzie miał bardzo ograniczone wsparcie dla rozszerzeń.

Oficjalne wydanie Firefox Preview i rozszerzenia

Firefox Preview

Kilka dni temu pisałem, że testowa wersja Firefox Preview w końcu zyskała wsparcie dla dodatków. Co prawda aktualnie w nowej mobilnej przeglądarce Mozilli można zainstalować tylko uBlock Origin, jednak z czasem biblioteka rozszerzeń się powiększy. Otóż jak się dziś dowiedzieliśmy, oficjalne wydanie Firefox Preview będzie oferowało na starcie około 100 rozszerzeń należących do programu Polecane Rozszerzenia.

Zobacz także: [Promocje dnia] Philips 55OLED754/12, MacBook Pro 16, Sony MDR-ZX330BT i więcej w fenomenalnych cenach!

Kiedy Firefox Preview stanie się stabilny, Mozilla przeniesie niektóre rozszerzenia z programu Polecane Rozszerzenia do nowej przeglądarki. Inne dodatki nie będą obsługiwane – jak podaje firma, na chwilę obecną nie ma nic do powiedzenia na temat obsługi rozszerzeń nieobjętych programem Polecane Rozszerzenia, choć nie wyklucza, że w przyszłości także i takie będzie można instalować. W skład wspomnianego programu wchodzą tylko dodatki wysokiej jakości, sprawdzone przez Mozillę (m.in. uBlock Origin, LastPass, HTTPS Everywhere, NoScript, Facebook Container). Wygląda więc na to, że zdecydowana większość użytkowników mimo wszystko nie będzie miała na co narzekać.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy