ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dochodzenie Unii Europejskiej przeciwko Nintendo Switch Pro

Więcej klasyków sprzed kilkudziesięciu lat trafia na Switcha

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nintendo zapowiedziało nowe gry dla swojej usługi abonamentowej. O 19 lutego producent wprowadzi więcej gier z konsoli SNES do Switch Online. Mowa tu o tytułach, które nie były nigdy dostępne dla zachodniego gracza. Jedną z nich jest tytuł od Konami Pop’n TwinBee, który Nintendo nazywa cute-’em-up shooter, ponieważ zawiera słodkie postacie. Drugi to klasyczny Smash Tennis. Gry te raczej nie wzbudzą nostalgii u Polskiego gracza ze względu na szczątkową obecność SNESA w Kraju nad Wisłą.

Nowości w Switch Online

Dużo ciekawiej więc wypadają dwa tytuły na konsolę NES: Shadow of the Ninja, klasyczny platformówka akcji przewijania na boki, oraz wyścigowa gra Eliminator Boat Duel. Możliwe, że znacie te gry dzięki jakiemuś egzotycznemu kartridżowi na Pegasusa. Chociaż niekoniecznie pod oryginalnymi nazwami. Boat Duel przypomina nieco niektóre plansze z Micro Machines, ale nie dajcie się zwieść. To nie ta sama gra. Tytuły ze Złotej Czwórki nigdy nie trafią na Switcha, ponieważ są nieoficjalnymi grami niezatwierdzonymi przez Nintendo. Producent po raz pierwszy dodało gry SNES do Switch Online we wrześniu. Początkowo trafiły tam najbardziej znane tytuły, takie jak Super Mario Kart, Super Mario World i A Link to the Past. Wkrótce potem Nintendo wyjaśniło, że nie nowe gry nie będą pojawiały się w równych odstępach czasu.

Zobacz też: Samsung Galaxy Z Flip czy Motorola razr – który składany smartfon jest lepszym wyborem?

Oprócz nowych dodatków do Switch Online Nintendo oficjalnie ogłosiło datę premiery Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX. Jest to przedstawiciel dość starej już serii gier z gatunku dungeon-crawlerów osadzonych w uniwersum Pokemon. Tytuł ten ma trafić na platformę już 6 marca. Kolejnym świetnym dodatkiem jest aplikacja Pokemon Online, która pozwoli przenieść potworki z 3DS-a na Switcha. Rzecz jasna tylko te, które są dostępne w grach z ósmej generacji. 

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy