BP obiecuje być ekologiczne

Gigant naftowy obiecuje, że przestanie zatruwać środowisko w ciągu 30 lat

Newsy

BP jest prawdopodobnie ostatnią firmą, po której można by się spodziewać, że będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę charakter jej głównej działalności. Jednocześnie taka deklaracja w tym przypadku niezwykle cieszy. W końcu mamy do czynienia z firmą, która ma naprawdę spory wkład w emisję dwutlenku węgla. I tak, zamierza z czasem porzucić swoją główną działalność.

BP obiecuje być ekologiczne

BP obiecuje być ekologiczne

Producent ropy i gazu przedstawił plany osiągnięcia przez firmę poziomu netto zero CO2, czyli zarówno w emisji, jak i w samych produktach. Na to dość sporo czasu, ponieważ ten cel ma zostać osiągnięty do 2050 roku. Częściowo ma to zostać osiągnięte poprzez obniżenie poziomu emisji dwutlenku węgla w sektorze paliw kopalnych. Na przykład poprzez zmniejszenie o połowę poziomu intensywności emisji dwutlenku węgla i metanu oraz opowiedzenie się za polityką proekologiczną. Jednym z jej elementów ma być ustalanie cen emisji dwutlenku węgla i zachęcanie świata do dekarbonizacji. Szczerze mówiąc, nie jestem do końca przekonany, w jaki sposób opłaty mają tutaj pomóc. Z tego, co się orientuję, natura nie przyjmuje łapówek. Uderzą one jedynie w małe firmy, a duże koncerny będą mogły je sobie wrzucić w koszta.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: GeForce NOW traci gry po starcie usługi – żegnamy Activision Blizzard

To na szczęście nie koniec obietnic BP. Firma zamierza zwiększyć inwestycje w działalność niezwiązaną z ropą naftową i gazem, aby skutecznie wycofać się z głównego źródła dochodów. I właśnie to jest najbardziej istotnym punktem tej obietnicy. W ramach planu BP stwierdziło, że przeorganizuje się w bardziej skoncentrowaną strukturę. Ma ona obejmować cztery grupy i integratory, które promują zrównoważony rozwój i redukcję emisji. Cała sytuacja budzi wiele pytań i wątpliwości. Na więcej szczegółów będziemy musieli jednak poczekać do września. Miejmy nadzieję, że to nie jest obietnica podyktowana wyłącznie PR-em, która ma za kilkadziesiąt lat rozejść się po kościach, a faktyczny plan działania.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x