Nowe emoji w Gboard z pewnością spodobają się wszystkim tym, którzy uwielbiają wyrażać emocje poprzez uśmiechnięte buźki. Ilość emoji jest ogromna i co chwila pojawiają się nowe. Jeżeli uważaliście, że nie da się wymyślić niczego nowego w tej kwestii, to Google wam udowodni, że byliście w błędzie.

Kitchen Emoji
Fot. Google

Patrząc czasem na komunikatory i przeprowadzane tam rozmowy, można dojść do wniosku, że coraz bliżej nam do przejścia na pismo obrazkowe. O wiele łatwiej dodać do konwersacji kilka emoji, niż pisać całe zdania. Czasem, kiedy nie wiemy co napisać, uśmiechnięta albo smutna buźka wystarczy za cały komunikat. Grafik, które mają wyrażać emocje użytkowników, jest już tyle, że niedługo nie trzeba będzie w ogóle czegokolwiek pisać.

Nowe emoji w Gboard – Emoji Kitchen

Jakie więc będą nowe emoji w Gboard? Takie jak tylko sobie można wymarzyć, choć pojawią się pewne ograniczenia. Nowe ikony łączy funkcja, którą Google nazwa „Emoji Kitchen”. Z jej wykorzystaniem użytkownik może mieszać najpopularniejsze emoji ze sobą i tworzyć naklejkę inną od wszystkich. Możliwości są ograniczone do najczęściej używanych emoji i tych, które wspierane są obecnie przez Google. Głównie są to po prostu „uśmiechnięte buźki”, ale od czegoś trzeba przecież zacząć.

Zobacz też: GeForce NOW bez ważnych gier w usłudze

Zapewne mało osób będzie się czuło jak duch w kowbojskim kapeluszu, ale teraz będzie można swoje odczucia tak właśnie wyrażać. To nie pierwszy raz, kiedy można miksować między sobą popularne emoji, ale w Gboard robi się to samodzielnie i według własnego uznania.

Użytkownicy Androida teoretycznie będą mogli korzystać z nowej funkcji od dziś i to we wszystkich aplikacjach, które mają zintegrowane z Gboard (Messenger, WhatsApp, Snapchat czy Gmail). Zapewne nie u każdego ta nowość pojawi się od razu. Niewykluczone jednak, że część użytkowników ma już możliwość miksowania emoji i wysyłania ich jako naklejek w swoich komunikatorach. W innym przypadku trzeba po prostu poczekać lub dołączyć do programu beta testów.

Źródło: Google / Tech Crunch

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Bartosz Szczygielski

    Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.