Xiaomi wystąpi na MWC

Xiaomi nie zamierza opuścić MWC – zadba jednak o bezpieczeństwo

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Targi MWC rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. W momencie, kiedy powinniśmy żyć zalewem przedpremierowych przecieków na temat urządzeń większości światowych producentów, skupiamy się raczej na tym, kto w ogóle pojawi się na targach. Coraz więcej firm bowiem rezygnuje ze swojej obecności na imprezie. I biorąc pod uwagę zagrożenie globalną epidemią wywołaną przez koronawirusa to trudno się temu dziwić. Nadchodząca impreza będzie raczej pusta. Mimo to nie brakuje firm, które potwierdzają swoją obecność. 

Xiaomi wystąpi na MWC

Xiaomi wystąpi na MWC

Xiaomi potwierdziło, że będzie uczestniczyć w MWC 2020. Ponieważ niektórzy z członków zespołu będą pochodzić z Chin, firma opublikowała pewne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Należy ich przestrzegać, aby zapewnić, że każda zarażona osoba nie wyjedzie w podróż, a bezpieczeństwo odwiedzających, mediów, partnerów i innych osób w Barcelonie nie zostanie narażone. W dzisiejszym komunikacie prasowym chiński gigant technologiczny stwierdził, że w celu dostosowania się do bezpieczeństwa osobistego i bezpieczeństwa produktów w trakcie MWC, zostaną przyjęte pewne podstawowe środki.

Zobacz też: Redmi 8A z podwójnym aparatem? Xiaomi uważa, że ta zmiana była konieczna

Oświadczenie Xiaomi

  • W związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się koronawirusowego zapalenia płuc, chcielibyśmy poinformować naszych fanów, przyjaciół medialnych, partnerów i użytkowników, że zdrowie i bezpieczeństwo każdego z was w Xiaomi jest priorytetem dla wszystkich. Ponadto, zgodnie z planem, weźmiemy udział w Mobile World Congress Barcelona 2020 i zaprezentujemy nasze najnowsze smartfony, jak również szereg inteligentnych urządzeń. Xiaomi zobowiązuje się do powstrzymania obecnego wybuchu epidemii poprzez stosowanie wszystkich skutecznych, zalecanych środków w celu ochrony zdrowia i dobrego samopoczucia swoich pracowników, fanów, przyjaciół mediów, partnerów i użytkowników, którzy odwiedzają nas na całym świecie. W związku z tym, 23 lutego wprowadziliśmy dalsze instrukcje dotyczące naszej globalnej premiery produktów, jak również na naszym stoisku MWC, znajdującym się w hali 3 przy Fira de Barcelona Gran Via, w dniach 24-27 lutego. 
  • Zadbamy o to, aby wszyscy pracownicy podróżujący z Chin nie wykazywali żadnych symptomów i byli poza Chinami przez co najmniej 14 dni kalendarzowych przed przyjazdem do Barcelony na naszą premierę i MWC.
  • Upewnimy się, że wszyscy członkowie kierownictwa wyższego szczebla firmy, którzy mają wziąć udział w jakichkolwiek działaniach i spotkaniach, będą przebywać poza Chinami przez co najmniej 14 dni kalendarzowych przed naszą imprezą inauguracyjną i MWC.
  • Będziemy postępować zgodnie z wytycznymi GSMA i zapewnimy częstą dezynfekcję stoiska wystawowego i wszystkich eksponowanych produktów.
  • Zadbamy o to, aby wszyscy pracownicy zajmujący się prezentacją stoisk byli z naszych lokalnych biur w całej Europie. Upewnimy się również, że nie będą mieli żadnych objawów przez 14 dni kalendarzowych przed zaoferowaniem wsparcia na miejscu na naszej imprezie startowej i na stoisku MWC.

    Dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie.

Zapewnienia te wyglądają bardzo rozsądnie. Warto pamiętać, że objawy koronawirusa potrafią występować dopiero po 14 dniach od zarażenia się nim. Dlatego tak istotny jest ten okres bezpieczeństwa podawany przez producenta.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy