Z powodu epidemii koronawirusa Chiny borykają się z poważnym problemem braku pewnego, niezbędnego elementu. Chodzi tu mianowicie o maseczki lekarskie. Tych praktycznie nie da się już kupić w Państwie Środka. Sprawia to olbrzymie problemy, ponieważ są one często pierwszą linią obrony przed zarażeniem się koronawirusa. Na szczęście coraz więcej chińskich producentów decyduje się na dołączenie ich do swojej oferty. W ten sposób istnieje szansa na chociaż częściowe nadrobienie braków tych istotnych przedmiotów.

Oppo produkuje maski medyczne

Oppo produkuje maski medyczne

Oppo i Vivo przystąpiły do produkcji masek medycznych. Chiński producent smartfonów przyznał, że przypisał obowiązki z tym związane do grupy pracowników i techników. Nie chodzi tu jednak o zysk. Firma wręcz ma nadzieję, że więcej firm dołączy do tej inicjatywy. Chodzi tu bowiem o zatrzymanie rozprzestrzeniania się śmiertelnego wirusa w kraju. Oppo planuje wykorzystać swoje ogromne doświadczenie i godne uwagi możliwości, aby pomóc w kontroli zapobieganiu epidemii koronawirusa. Zgodnie z tym, firma przekazała ostatnio 30 milionów yuanów, czyli prawie 17 milionów PLN na rzecz Wuhan Charity Federation. Ma to pomóc w walce z chorobą.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Aplikacje z pakietu Office na iOS w końcu przeprojektowane

Producent nie zapomniał także o swoich klientach. Oppo zdecydowało się na przedłużenie gwarancji na swoje produkty. Na razie jest ona bezterminowa i zależna od czasu trwania epidemii. Ma to na celu uniknięcie wychodzenia z domu. Na pewno znajdzie się ktoś, kto zarzuci tym firmom działanie pod publiczkę. Owszem, budują w ten sposób pozytywny wizerunek. Jednak koronawirus jest dla nich realnym zagrożeniem. To nie jest coś, obok czego mogą przejść zwyczajnie obojętnie. Generuje on straty, zagraża życiu i zdrowiu pracowników, oraz rodzinie i przyjaciołom prezesów tych firm. Jak najszybsze uporanie się z epidemią jest więc priorytetem dla każdej chińskiej firmy. 

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.