Acer Iconia Smart w końcu zadebiutuje?

Mariusz Urban Mariusz Urban Newsy
acer-iconia-smart

 

O niecodziennym produkcie Acera – Iconii Smart – głośno było na początku tego roku, gdy tajwański producent hucznie zapowiadał wprowadzenie do sprzedaży urządzenia będącego idealnym kompromisem między tabletem a smartfonem. Ekran 4,8″ o rozdzielczości 1024×480 i stosunku wysokości 21:9 to główny element stanowiący o niezwykłości produktu firmy Acer. Na rynku ze świecą można szukać podobnego rozwiązania, które o dziwo od razu znalazło grupę zwolenników pilnie oczekujących jego premiery.

Jednak po drodze musiały nastąpić niespodziewane komplikacje, gdyż przez pewien czas doniesienia na temat Iconii Smart ucichły, przez co większość z nas zapomniała o jej istnieniu. Dziś nasza pamięć została odświeżona dzięki oficjalnemu kontu Facebook niemieckiego oddziału Acera. Znajdziemy tam informację, jakoby Iconia Smart miała zostać oficjalnie wypuszczona do sprzedaży w połowie września, a sugerowana cena ma oscylować wokół 500€.

Przypomnijmy, że według pierwszych informacji (które mogły się już zdezaktualizować) urządzenie miał napędzać Snapdragon S2 o częstotliwości 1 GHz, do tego mamy 512 MB RAM oraz 512 MB ROM. Znajdziemy też aparat 8 MPx, wyjście HDMI, Androida 2.3 Gingerbread oraz solidną obudowę wykonaną z metalu.

Nie mamy pewności, czy Iconia Smart doczeka się premiery na polskim rynku, ale jesteśmy dobrej myśli. Obecnie Acer prowadzi w naszym kraju wyłącznie sprzedaż tabletów Iconia Tab A500; smartfony takie jak Liquid E czy Liquid Metal nie są u nas dostępne oficjalnymi kanałami. Iconia Smart została przypisana do rodziny tabletowej (seria Iconia), teoretycznie istnieją więc szanse na pojawienie się tego urządzenia nad Wisłą.

Czy ma ono ciągle szanse na sukces rynkowy? Poprawione parametry sprzętowe na pewno zwiększyłyby jego atrakcyjność, jednak nie wydaje nam się, by zrewolucjonizowało ono rynek Androida i pozostanie raczej ciekawostką dla miłośników systemu. 

źródło: androidcentral.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy