lg G3 A

 

Mówiąc o rozdrobnieniu modeli smartfonów na wszelakie mniej lub bardziej zrozumiałe wersje zawsze w głowie pojawia się firma Samsung. Okazuje się jednak, że to domena nie tylko tego producenta, ale ogólnie Koreańczyków, gdyż główny konkurent również zmierza w tym celu, co potwierdza kolejna wersja flagowego modelu.

 

Chodzi oczywiście o LG, których topowy smartfon G3 doczekał się następnej odmiany. Tym razem nie jest to Stylus, pomniejszona wersja, a po prostu słabsza odmiana, z mniej wydajnymi podzespołami. Z pierwowzorem nowy model łączy jedynie część nazwy, design i platforma – tym samym dane techniczne G3 A prezentują się następująco:

 

  • 5,2-calowy wyświetlacz FullHD;
  • układ Snapdragon 800 z 2 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+microSD);
  • aparat 13 MPx (z OIS+ i laserowym ustawianiem ostrości);
  • akumulator o pojemności 2160 mAh;
  • LTE-A;
  • Android 4.4 KitKat.

 

Jeżeli bardzo się uprzeć to można stwierdzić, że temu urządzeniu zdecydowanie bliżej do G2 aniżeli do tegorocznego flagowego smartfona LG. Czy to dobry ruch ze strony Koreańczyków? Z pewnością odczuwamy lekki strach przed postępowaniem tej firmy i coraz częstszym powtarzaniem strategii Samsunga, ale czy to wyjdzie na dobre to dopiero okaże się po pewnym czasie.

 

Niemniej jednak na chwilę obecną G3 A dostępne jest na wyłączność w Korei Południowej i nie mamy żadnych danych odnośnie wprowadzenia tego modeli w innych krajach, nie mówić już o Europie.

 

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.