nieuczciwe praktyki internetowych sprzedawców

Najlepszy internet mobilny w Polsce w styczniu – nowy rok, stara jakość

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Zbliżamy się do połowy lutego, a tymczasem RFBENCHMARK zdążył dostarczyć nam już wiele ciekawych raportów, które pokazują, jak wypada internet mobilny nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Po podsumowaniu 2019 roku przyszedł czas przyjrzeć się, jak zmieniła się sytuacja na rynku w styczniu 2020 roku. Miniony rok zakończyliśmy ze zwycięstwem T-Mobile i okazuje się, że zmiana kalendarza nie wpłynęła znacząco na infrastrukturę operatorów. Czyżby do momentu wprowadzenia 5G miało już tak pozostać? Na razie skupmy się na 4G i 3G.

Najlepszy Internet mobilny w Polsce w styczniu nadal należy do T-Mobile

Jakby nie patrzeć, to T-Mobile i Orange pozostają liderami w ramach najlepszego internetu mobilnego w Polsce. Magentowy operator może pochwalić się zwycięstwem w ramach średniej szybkości pobierania danych i najniższej wartości ping, podczas gdy wysyłanie pakietów to zwycięstwo Pomarańczowych. Co ciekawe to w tej ostatniej kategorii najgorzej poradził sobie T-Mobile. W pozostałych dwóch agregatach ostatnie miejsce zajmuje Plus. Tym samym Play pozostaje na swój sposób przeciętny w zestawieniu LTE. Jeśli jeszcze musicie korzystać z sieci 3G, to w tym wypadku liderzy wyglądają dokładnie tak samo, jak w przypadku 4G. Za to o miano najgorszego operatora już toczy się walka wyłącznie pomiędzy Plusem i Playem.

Zobacz też: Jeśli pobierać krew, to z pomocą robota.

Jak co miesiąc RFBENCHMARK notuje coraz wyższe liczby pomiarów (483490). W końcu to Wy składacie się na powyższe wyniki, pokazując działanie lokalnych infrastruktur operatorów. Jeśli jeszcze tego nie robicie, to zachęcam do pobrania aplikacji, którą znajdziecie w Sklepie Play i App Store – oczywiście za darmo. W ramach kontynuowania statystyk warto zaznaczyć, że niemal 92% z nich zostało wykonanych w sieci 4G. Starsza generacja to zaledwie 7,94%. Znalazło się nawet miejsce dla 2G, które stanowi 0,09% wszystkich pomiarów. Z kolei rozkład operatorów prezentuje się następująco:

  • Play: 35,12%
  • Orange: 30,53%
  • Plus: 18,72%
  • T-Mobile: 15,62%

Myślicie, że powyższe dane mogą mieć kluczowe znaczenie w uśrednianych wynikach?

Źródło: RFBENCHMARK

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy