Departament Sprawiedliwości USA ogłosił, że oskarżył czterech członków chińskiego wojska o włamanie do systemów komputerowych firmy monitorującej kredyty Equifax w 2017 roku. W wyniku tych działań mieli oni ukraść dane osobowe prawie 150 milionów Amerykanów. Rząd Stanów Zjednoczonych twierdzi, że Wu Zhiyong, Wang Qian, Xu Ke i Liu Lei byli członkami People’s Liberation Army Research Institute. Jest to odział chińskiego wojska, skupiający swoje działania w sieci. Ich zadaniem miało być spiskowanie celu włamania się do sieci firmy Equifax, utrzymania dostępu do komputerów i kradzieży poufnych informacji.

Kradzież danych z Equifax

Kradzież danych z  Equifax

Akt oskarżenia twierdzi, że oskarżeni wykorzystywali lukę w oprogramowaniu Apache Struts Web Framework w celu przeprowadzenia rozpoznania internetowego portalu Equifax i uzyskania danych do logowania. Te z kolei zostały wykorzystane do głębszego wniknięcia w sieć. Podobno grupa spędziła kilka tygodni na analizie struktury bazy danych Equifaxa przed zebraniem i skompresowaniem plików. Następnie zostały one wykradzione i skopiowane na komputery znajdujące się poza USA. Zostali oni również oskarżeni o kradzież tajemnic handlowych dotyczących kompilacji danych i konstrukcji bazy danych firmy Equifax. Prokurator generalny USA, który wygłosił oświadczenie, opisał atak jako celową ingerencję w prywatne informacje Amerykanów.

Zobacz też: Counter-Strike z kolejnym rekordem. Steam również

Dyrektor generalny Equifaxu, Richard Smith, podał się do dymisji wkrótce po incydencie. Wszystko wskazuje na to, że oskarżeni otrzymali pięć zarzutów. Dwa z nich dotyczą popełnienia oszustwa komputerowego. Kolejny dotyczy szpiegostwa gospodarczego. Oskarżeni są również o dwa przypadki nieautoryzowanego dostępu i umyślnego uszkodzenia chronionego komputera.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.