Xperia XZ3

Android 10 na Xperii XZ3 i Xperii XZ2 nastręcza niektórym użytkownikom wielu problemów

1 minuta czytania
Komentarze

Android 10 został zaprezentowany na początku września ubiegłego roku. Choć od premiery minęło już kilka miesięcy, z najnowszej wersji Zielonego Robocika nadal mogą się cieszyć tylko nieliczni. Na początku roku aktualizację do Androida 10 wydało Sony dla Xperii XZ3 i XZ2 wraz z wersjami Premium i Compact, jednak dla wielu użytkowników wyczekiwanie uaktualnienie okazało się niemiłym zaskoczeniem.

Problemy z Androidem 10 na Xperii XZ2 i Xperii XZ3 coraz głośniejsze

Android custom rom pierwsze kroki

Mimo starań producentów czasami zdarza się, że do użytkowników trafia wadliwa lub niedopracowana aktualizacja. Niestety wygląda na to, że niedopracowaną aktualizację wydało niedawno Sony – Androida 10 na Xperię XZ2 i Xperię XZ3. Wielu użytkowników tych smartfonów skarży się na najróżniejsze błędy, które pojawiły się po dokonaniu aktualizacji. W ich skład wchodzą m.in.:

  • Problemy z odblokowywaniem smartfonów za pomocą odcisków palców
  • Problemy z ustawieniem alarmów
  • Losowe zawieszanie się i resetowanie smartfonów
  • Losowe podświetlanie ekranu
  • Nadmierne zużycie baterii
  • Niemożliwość otwarcia więcej niż jednej aplikacji jednocześnie
  • Automatyczne zmienianie domyślnej aplikacji do SMS-ów bez ingerencji użytkownika

Zobacz także: 5G to nie tylko szybszy rozwój, ale także szansa dla ochrony klimatu

Jak widać, lista problemów jest dość pokaźna. Z jakiegoś powodu nie dotyczą one wszystkich użytkowników wymienionych smartfonów, a tylko niektórych. Na razie Sony nie wypowiedziało się w temacie, jednak niektóre źródła twierdzą, że firma wstrzymała już rozprowadzanie opisywanych aktualizacji i planuje wypuścić je na nowo, gdy błędy zostaną wyeliminowane.

Źródło: PhoneArena

Motyw