google-play-music

Google rozpędza się z aktualizacjami swoich aplikacji, dzięki temu przyszła kolej na ich propozycję do słuchania muzyki. Pojawiło się znacznie więcej zmian niż na przykład w YouTube, toteż użytkownicy Muzyki Google Play będą mieli teraz znacznie łatwiejsze życie. Niech Was tylko nie zmylą liczby stojące przy nowej wersji – 5.6.1616 (wcześniej 5.6.1609), gdyż usprawnienia są naprawdę ciekawe.

 

Przejdźmy od razu do nowości, jakie Google postanowiło wprowadzić. Przede wszystkim pojawiły się dwa nowe widżety. Pierwszym z nich jest kompletnie poprawiony stary widżet 4×1. Teraz możemy zmieniać rozmiary od 3×1 do 4×4, a wszystkie bez problemu poradzą sobie ze skalowaniem przycisków oraz okładką albumu. Poprawka nie pominęła również kwestii estetycznych. Natomiast kolejny widżet cechuje się rozmiarem 1×1, który umożliwia uruchomienie radia za pomocą zwyczajnego tapnięcia – i od razu zaczyna grać muzyka, a świat staje się piękniejszy.

 

Pojawiła się również możliwość publicznego przeszukiwania list odtwarzania. Wystarczy wpisać tytuł pożądanego utworu bądź autora piosenki i wyskoczą nam propozycje „playlist”, którymi inni użytkownicy się z nami dzielą. Możesz ją zasubskrybować lub pobrać, w zależności czego potrzebujesz. Oprócz tego usprawniono również Menadżer Pobierania, w którym teraz widzimy ile przestrzeni zajmuje nasza muzyka na urządzeniu oraz pozwala łatwiej nią zarządzać.

 

Znajdzie się ktoś korzystający z Muzyki Google Play? Czy taka propozycja zmian jest wystarczająca czy oczekujecie jakichś większych poprawek?

 

Sprawdź w Google Play!

 

źródło: Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.