Pixel 4 xl premiera

„Tryb bardzo niskiego zużycia energii” trafi do smartfonów z serii Pixel? Tak sugeruje fragment kodu

Newsy

Jeśli zapytacie grupę osób o to, co najbardziej cenią sobie w smartfonach, to z pewnością spora część z nich wspomni o pojemnej baterii. Jak na ironię, to właśnie bateria jest największą wadą wielu nowych smartfonów, bo po prostu zbyt szybko się rozładowuje. Tymczasowym rozwiązaniem tego problemu są różnego rodzaju tryby oszczędzania baterii, które sprawiają, że smartfon na jednym ładowaniu podziała nieco dłużej. Wygląda na to, że prędzej czy później urządzenia z serii Pixel otrzymają tzw. tryb bardzo niskiego zużycia energii.

„Tryb bardzo niskiego zużycia energii” w smartfonach Pixel? Na to wygląda

Pixel 4 promocja

Redaktorzy XDA-Developers wyłapali w AOSP (Android Open Source Project) fragment kodu, który sugeruje, że smartfony z serii Pixel prędzej czy później otrzymają „tryb bardzo niskiego zużycia energii”. Wzmiankę dodał pracownik Google, więc zdecydowanie coś jest na rzeczy. Jeśli chodzi o działanie samego trybu, to wszystko wskazuje na to, że po jego włączeniu funkcjonalność smartfona zostanie ograniczona do dzwonienia i SMS-owania.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Mi Note 10, Samsung Galaxy S10e, Samsung Galaxy A50 i więcej w super cenach!

Oczywiście Pixele posiadają już wbudowane tryby oszczędzania baterii, jednak żadne z nich nie są na tyle ekstremalne, by ograniczać funkcjonalność smartfona do minimum. Konkurencyjni producenci tacy jak choćby Samsung czy Huawei od dawna mają już tryb baterii idealny na kryzysowe sytuacje, więc najwyższy czas na Google’a. Na chwilę obecną nie wiemy, na jakich dokładnie urządzeniach pojawi się opisywana nowość, jednak możemy śmiało założyć, że Pixel 4 jak i kolejne generacje się załapią. Co więcej, nie wiemy też, kiedy i czy w ogóle się pojawi – dopóki w temacie nie wypowie się samo Google, lepiej niczego nie brać za pewnik.

Źródło: Twitter (@melerishaalRahman)


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x