Microsoft oficjalnie zakończył 14 stycznia rozszerzoną, darmową obsługę systemu Windows 7. Mimo to później firma wydała kolejną bezpłatną aktualizację. Wynikało to z kosmetycznego problemu z poprawnym wyświetlaniem tapety o mniejszej rozdzielczości niż ta ekranu. Ot, mały, irytujący, ale przy okazji nieszkodliwy problem. Miejmy nadzieję, że ponownie zdecyduje się na ten krok. Zwłaszcza że tym razem problem jest naprawdę poważny.

Windows 7 ma problem z wyłączenie

Windows 7 problem z wyłączeniem

Wielu użytkowników czcigodnego systemu operacyjnego skarżyło się, że nie są w stanie wyłączyć lub ponownie uruchomić swoich komputerów z powodu nieznanego błędu. W ciągu ostatnich kilku dni, użytkownicy Reddita, Twittera i forów Microsoftu zgłosili, że ich komputery z Windows 7 nie mogą zostać wyłączone, ani zrestartowane. Przy próbie takich działań komputery pokazują komunikat, który brzmi: 

Nie masz pozwolenia na zamknięcie tego komputera.

Portal Bleeping Computer wymienił kilka obejść dla tego problemu. Najłatwiejszym jest wciśnięcie osławionej kombinacji klawiszy CTL+ALT+DEL i kliknięcie czerwonej ikony w prawym dolnym rogu ekranu. Podobno pomaga także utworzenie nowych kont administratorów i uruchomienie Group Policy Editor z linii poleceń, aby wymusić uprawnienia. Choć nie jest jasne, co spowodowało ten problem, niektórzy twierdzą, że winna jest niedawna aktualizacja od Adobe.

Zobacz też: FlixBus testuje panele fotowoltaiczne i ma to sens

W oświadczeniu dla Bleeping Computer firma Microsoft napisała: 

Jesteśmy świadomi, że niektórzy klienci systemu Windows 7 zgłaszają, iż nie są w stanie wyłączyć komputera bez uprzedniego wylogowania i prowadzą aktywne dochodzenie.

Zakładając, że jest to błąd w systemie Windows, Microsoft prawdopodobnie wyda kolejną bezpłatną aktualizację, aby rozwiązać ten problem. Trzeba przyznać, że jak na martwy system Windows 7 może pochwalić się sporą liczbą oficjalnych poprawek. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.