Sony kupiło Insomniac Games

Sony kupiło Insomniac Games za grosze

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Kiedy Sony kupiło Insomniac Games w zeszłym roku, wiadomość odbiła się szerokim echem w społeczności graczy. W końcu mówimy tutaj o jednej z ciekawszych firm, która stworzyła jeden z najlepszych tytułów historii, jeżeli chodzi o gry o superbohaterach. Teraz wiemy, ile Japończycy zapłacili za studio, które dało graczom „Spider-Mana”. I jeżeli to prawda, to Sony zrobiło interes życia.

Insomniac Games nie jest firmą, która na rynku gier pojawiła się dopiero niedawno. W ich katalogu znajdziemy przecież takie tytuły jak „Spyro”, „Ratchet & Clank” czy „Sunset Overdrive”. Jednak największą popularność oraz rozpoznawalność, przyniosła im ich ostatnia produkcja. „Spider-Man” stał się ogromnym hitem. Recenzenci w tytule się zakochali, a gracze bardzo chętnie go kupowali. I kiedy przychodzi sukces, przychodzą też problemy. Mniej więcej.

Sony kupiło Insomniac Games i dobrze na tym wyjdzie

Sony musiało wyłożyć na kampanię marketingową gry wyjątkowo dużo środków, bo o tytule było głośno… wszędzie. Przełożyło się to na zaskakująco dużą sprzedaż, bo produkcja trafiła do ponad 13 milionów użytkowników konsoli PlayStation 4.  Taki sukces zdarza się rzadko, więc Sony kupiło Insomniac Games, by mieć u siebie firmę, która w przyszłości może im zapewnić ogromny dochód. O tym, ile Japończycy zapłacili finalnie za Insomniac Games, poinformowało SEC (Securities and Exchange Commission). To niemała kwota, ale w świecie gier wydaje się być wręcz śmiesznie mała.

Zobacz też: CS:GO z kolejnym rekordem

Za Insomniac Games Sony zapłaciło bowiem 229 milionów dolarów, a większa część tej kwoty zapłacona została w gotówce. Warto tutaj dodać, że Electronic Arts kupiło Respawn Entertainment za 315 mln dolarów. Dla Sony zakup to inwestycja, która zapewne szybko się zwróci. „Spider-Man” dalej jest popularnym tytułem, a zbliżająca się premiera PlayStation 5 może zapewnić mu kolejny wzrost popularności. Głównie dlatego, że konsola nowej generacji ma wspierać wsteczną kompatybilność, czyli na urządzeniu będzie można uruchamiać tytuły z obecnej generacji. I z pewnością wielu graczy sięgnie wtedy po tytuł od Insomniac Games, by zobaczyć go na sprzęcie o znacznie większych możliwościach.

Źródło: SEC / Twitter / Android Central

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy