ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi Mi CC10 z 12x zoom

Xiaomi Mi 10 z największym chłodzeniem na rynku

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W miarę zbliżania się premiery Xiaomi Mi 10 producent dzieli się ważnymi szczegółami na temat nadchodzącego flagowca. Dziś producent zdradził kilka szczegółów na temat systemu chłodzenia telefonu. Wygląda na to, że Xiaomi Mi 10 będzie wyposażony w dość duży system chłodzenia. Jego zadaniem jest zapewnienie, że flagowy model nie przegrzeje się podczas długich godzin użytkowania, a jednocześnie wydłużenie żywotności baterii.

Xiaomi Mi 10 z zaawansowanym układem chłodzenia

Xiaomi Mi 10 chłodzenie

Firma podkreśliła, że system chłodzenia VC Mi 10 jest znacznie większy od konkurencji. Powyższa grafika ma porównywać najnowszy układ chłodzenia Xiaomi z nienazwaną konkurencją. Wraz z olbrzymim jak na smartfon radiatorem Mi 10 będzie wykorzystywał grafit w wielu warstwach, aby zapewnić kontrolę temperatury w całym urządzeniu. Dyrektor generalny Xiaomi Lei Jun dodał, że jednym z pierwszych aspektów skutecznego systemu chłodzenia jest dokładny pomiar temperatury telefonu. W związku z tym oznajmił, że Xiaomi Mi 10 będzie wyposażony w 5 czujników monitorowania temperatury zainstalowanych w pobliżu 5 kluczowych komponentów urządzenia: Procesora, aparatu, baterii, złącza i modemu.

Zobacz też: Rynek mobilny rynkiem kompromisów – czy kiedyś się to zmieni?

Dzięki dokładnemu pomiarowi temperatury i dużemu systemowi chłodzenia, wielu warstwom grafitu oraz wykorzystaniu AI do kontroli temperatury smartfon ma być w stanie sam regulować swoją temperaturę. Biorąc pod uwagę potężne podzespoły urządzenia, taka funkcja może okazać się niezwykle istotna. Mówimy bowiem o flagowym urządzeniu, które obsługuje nagrywanie obrazu w wysokiej jakości i rozdzielczości. Jak widać, od czasu Mi Note 10 Xiaomi sporo się nauczyło i nie zamierza popełniać znowu tych samych błędów.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy