ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android L zachowa Twoje tajemnice oraz zapobiegnie przypadkowym zakupom przez dzieci

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Android-L-Preview

Android L to nie tylko Material Design, przejście na ART, lepsza wydajność oraz dłuższe życie baterii. To o wiele więcej zmian i funkcjonalności, o których jeszcze nie wiemy, lecz które powoli się przed nami otwierają. Szczęśliwcy korzystający z wersji „preview” nadchodzącego Androida mniej więcej już wiedzą, jak prezentuj się on w codziennym użytkowaniu. Jednakże o posiadaniu profili kilku użytkowników mogą pomarzyć z nami.

Możliwość, dzięki której możemy na naszym sprzęcie posiadać kilku użytkowników jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy tabletów z systemem Android 4.2 oraz nowszym. Osoby ze smartfonami niestety mogły tylko zazdrościć tej funkcji, gdyż jest ona niezwykle przydatna, jeśli obracamy się w dość wścibskim gronie lub też mamy dzieci i nie chcemy, by przypadkowo za dużo ponaciskały. Jest jednak nadzieja, że opcja ta pojawi się w nadchodzącym Androidzie L. Co prawda nie zostało to jasno powiedziane przez pracownika Google, ale pod słowami „w następnym oficjalnym wydaniu” raczej nie ukrywa się aktualizacja KitKata.

To świetna wiadomość, gdyż taka możliwość otworzy przed nami nowe pomysły na konfigurację swojego telefonu. Już nie tylko nie będziemy się bali dać go dziecku czy pokazać znajomym nie narażając się przy tym na kompromitację, ale również w lepszy sposób rozdzielimy swoje życie prywatne od biznesowego. Niby żadna nowość, ale jednak grupa docelowa jest większa – wszak nie każdy posiadacz tabletu ma go ciągle przy sobie.

Wypatrywaliście tej funkcji czy może nie potrzebujecie aż takich dodatków? Mimo wszystko będzie łatwiej – w końcu nie każdy lubi instalować tonę zewnętrznych aplikacji.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy