Diablo Immortal Alpha w 2020

Pierwsze testy mobilnego Diablo ruszą w tym roku

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Diablo Immortal miało być czymś wielkim. Przeniesieniem światowej marki na ekrany smartfonów i zaistnienie na nowym rynku. Niestety, Blizzard nie wziął pod uwagę, że wielokrotnie gracze już słyszeli takie obietnice. Dlatego też coś, co miało wzbudzić w nas ekstycacje, wywołało wątpliwości i falę niezadowolenia. Zwłaszcza że wszyscy i tak czekali na Diablo 4. Mimo to firma wciąż kontynuuje prace nad projektem. Ten jednak stał się znacznie mniej istotny, niż pierwotnie zakładano i zszedł na dalszy plan, ustępując miejsca prawowitemu następcy w głównej serii.

Diablo Immortal Alpha w 2020

Diablo immortal alpha 2020

Podczas przedstawiania wyników za trzeci kwartał roku rozliczeniowego inwestorzy zapytali o status Diablo Immortal, pierwszej prawdziwie mobilnej gry Blizzard. Prezes Blizzard, J. Allen Brack, powiedział, że regionalne testy Alpha rozpoczną się jeszcze w tym roku. Podkreślił również możliwości, jakie niosą ze sobą gry mobilne.

Zobacz też: Firma Brother ukarana przez UOKiK. Jaki jest powód?

Oto transkrypt z tego przemówienia:

Jak wiecie, ściśle współpracujemy z NetEase nad rozwojem gry. A naszym celem jest dostarczenie autentycznego i głębokiego doświadczenia Diablo dla urządzeń mobilnych. W zeszłym roku pokazaliśmy zaktualizowaną wersję Diablo Immortal na BlizzCon i widzieliśmy wybuch emocji wokół tego tytułu. Od tego czasu zaczęliśmy również przeprowadzać dodatkowe wewnętrzne testy gry, a ich wyniki są zachęcające. Przygotowujemy się do przejścia do kolejnej fazy rozwoju z kilkoma regionalnymi testami Alpha jeszcze w tym roku. Opinie graczy są nieocenione. A ponieważ nadal pracujemy nad budową gry, będziemy oczekiwać tych informacji. Dzięki nim upewnimy się, że robimy naprawdę świetną robotę, tworząc mobilną odłonę Diablo. Oczywiście nasze korzenie opierają się na tworzeniu gier dla PC. Ten rynek wciąż jest dla nas niezwykle ważny. Jednak uważamy, że istnieją możliwości tworzenia dodatkowych doświadczeń dla graczy. Tak. aby zaangażowali się w rozgrywkę na różnych rodzajach urządzeń. Rynek mobilny jest również sposobem na przyciągnięcie graczy, którzy nie używają konsol, ani PC. Uważamy więc, że możliwości mobilne dla Blizzarda są bardzo istotne. A Diablo Immortal będzie naszą pierwszą grą mobilną, jednak nie ostatnią.

Oznacza to, że już za kilka miesięcy wystartują pierwsze testy tytułu. Nie wiadomo jednak o jakim obszarze mowa w zdaniu o lokalnych testach. Na takie informacje będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Wccftech

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy