ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Router Xiaomi z Wi-Fi 6

Xiaomi chce przenieść korporacyjną jakość do konsumenckich routerów

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Już za trzy dni Xiaomi zaprezentuje na poświęconym mu wydarzeniu swój flagowy smartfon Mi 10. Będzie to najlepszy sprzęt fotograficzny firmy, a najprawdopodobniej także stanie się on liderem na świecie. Warto bowiem pamiętać, że model Mi 10 Note miał lekko zaniżoną punktację z powodu ograniczeń związanych z dość słabym procesorem. W tym wypadku pomimo zastosowania takich samych aparatów powinno być w wielu kwestiach zdecydowanie lepiej. Mimo że fotograficzny flagowiec będzie niekwestionowaną gwiazdą tej imprezy, to podczas niej poznamy jednak także kilka innych produktów producenta. 

Router Xiaomi z Wi-Fi 6

Router Xiaomi z Wi-Fi 6

Xiaomi potwierdziło wreszcie, że 13 lutego w trakcie imprezy poświęconej Xiaomi Mi 10, firma zaprezentuje swój nowy router Wi-Fi 6 — Xiaomi AIoT AX3600. Istnienie tego routera zostało po raz pierwszy ujawnione przez Digital Chat Station kilka dni temu. Dziś dowiedzieliśmy się jednak dlaczego będzie on tak wyjątkowy. Producent ujawnił, że nowy router będzie oparty na platformie Qualcomm Networking Pro 600 Wi-Fi 6. Czyli układzie, który został zbudowany dla routerów klasy korporacyjnej. Xiaomi podkreśliło, że jest to pierwsze urządzenie tego typu skierowane dla rynku konsumenckiego. Na grafice udostępnionej na firmowym koncie Weibo widać, że router ten będzie napędzany przez platformę IPQ8071 firmy Qualcomm.

Zobacz też: Oto wszystkie tytuły, które Netflix usunął pod naciskiem rządów

Qualcomm uważa, że platforma ta jest idealną architekturą dla routerów detalicznych, dwuradiorowych systemów sieciowych typu mesh, bramek szerokopasmowych, jak również aplikacji klasy korporacyjnej i operatorskiej. Ma on zoptymalizować pobór mocy i możliwości pokrycia zasięgiem routera. Przy okazji ma także obsługiwać szybkie połączenia. Inne korzyści płynące z tej nowej generacji łączności to mniejsze ogólne opóźnienie i duża szybkość transmisji danych. Więcej szczegółów na temat nowego routera poznamy już w dniu jego premiery.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy