MWC to niejedyne targi, na które czekamy. Kolejną istotną imprezą tego typu, jednak skupiającą się na rynku IT są targi Computex. Są one organizowane na Tajwanie, gdzie już dotarł koronawirus. Ich organizator, czyli TAITRA, ogłosił w zeszłym tygodniu, że pomimo globalnego wybuchu epidemii koronawirusa te odbędą się zgodnie z planem. Dodał jednak, że decyzja ta może w każdej chwili ulec zmianie w związku z niepewną sytuacją.

Targi Computex 2020 zagrożone przez koronawirus

Computex 2020 koronawirus

W wydanym oświadczeniu organizator napisał:

W odpowiedzi na globalną epidemię koronawirusa (2019-nCoV lub Wuhan Pneumonia), rząd Tajwanu podjął kompleksowe działania w celu ochrony zdrowia społeczeństwa przed globalną epidemią. Wszystkie imprezy i działania organizowane przez TAITRA dla gości międzynarodowych są prowadzone w pełnej i ścisłej zgodności z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy i nie stwarzają zagrożenia dla wystaw i miejsc spotkań na Tajwanie.

Warto tutaj przypomnieć, że w 2003 roku, wraz z pojawieniem się SARS, organizatorzy przenieśli Computex na wrzesień. W tamtym okresie Tajwan miał 346 potwierdzonych przypadków SARS. Dla porównania do tej pory potwierdzono jedynie 11 zachorowań na koronawirusa w Zbuntowanej Prowincji. 

Zobacz też: Motorola słusznie broni razr, pokazując, jak faktycznie ten smartfon trzeba testować

Warto jednak pamiętać, że targi Computex odbywają się zwykle w czerwcu. To oznacza, że do tej pory epidemia koronawirusa może już przejść do historii. Ich odwoływanie na wiele miesięcy przed mijałoby się z celem. Mimo wszystko, jeśli sytuacja się pogorszy, to najprawdopodobniej zostaną one przeniesione, bądź całkowicie odwołane. Tak przynajmniej wynika z deklaracji organizatorów. W tej chwili jednak taki ruch nie jest konieczny. Miejmy nadzieję, że do tego czasu koronawirus stanie się już tylko przykrym wspomnieniem, tak jak miało to miejsce w przypadku SARS.

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.