Xiaomi wysłało swoich pracowników na przedłużony urlop w związku z zagrożeniem ze strony kornoawirusa. Niestety, epidemia do tej pory nie została powstrzymana. Jednak zatrzymanie działania dużych firm na zbyt długo nie jest możliwe. Producent wznowił więc dzisiaj działalność tam, gdzie jest to możliwe. Nie oznacza to jednak, że nie podchodzi do sprawy poważnie. Firma nie przestała dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników.

Xiaomi wznawia pracę

Xiaomi wznawia pracę

Jako środek bezpieczeństwa wszystkim pracownikom przydzielono maski i środki dezynfekujące do ochrony przed koronawirusem. Nie są one gwarantem bezpieczeństwa, jednak w zauważalnym stopniu zmniejszą ryzyko zarażenia. Xiaomi jest jedną z niewielu firm technologicznych, które wznowiły dzisiaj pracę. Dyrektor ds. produktów Wang Teng ogłosił decyzję firmy o zapewnieniu każdemu pracownikowi ochrony antywirusowej opierającej się na trzech filarach. Za pomocą konta na portalu społecznościowym Weibo ujawnił, że pracownicy Xiaomi otrzymali trzy kategorie produktów. Zestaw masek medycznych, spray do dezynfekcji alkoholowej oraz środek dezynfekujący.

Zobacz też: Ambitne plany wydawnicze Ubisoftu na przyszły rok

Dyrektor generalny Redmi Lu Weibing doradzał również, aby skupić się na bezpieczeństwie:

Wszyscy, wracacie dzisiaj do pracy? Zwróćcie uwagę na ochronę, by zapewnić bezpieczeństwo.

Pozostaje mieć nadzieję, że wznowienie działalności nie okaże się decyzją błędną. Epidemia koronawirusa wciąż postępuje. Natomiast prace nad lekarstwem i szczepionką wciąż są dalekie do ukończenia. Warto także dodać, że koronawirus pochłoną już więcej ofiar niż epidemia SARS sprzed lat. I to mimo że śmiertelność tej drugiej choroby była pięciokrotnie większa.

Źróło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.