poczta polska elektryczna ciężarówka

Poczta Polska i Żabka testują elektryczną ciężarówkę

Newsy

Poczta Polska oraz Żabka postanowiły przetestować elektryczną ciężarówkę Framo e-truck. Samochód został wyprodukowała niemiecka firma Framo Gmbh na bazie modelu MAN TGM. Testy mają pozwolić zweryfikować, jak elektryczna ciężarówka sprawdza się w logistyce kurierskiej oraz przy zaopatrywaniu sklepów sieci handlowej.

Jak Poczta Polska testuje elektryczną ciężarówkę?

poczta polska elektryczna ciężarówka

Poczta Polska wykorzystuje elektryczny samochód ciężarowy w województwie mazowieckim. Auto służy tam do przewozów przesyłek pocztowych. Podczas testów Poczta Polska współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych. Państwowy dostawca przesyłek zgodnie ze znowelizowaną strategią chce zmniejszać emisję dwutlenku węgla oraz wprowadzać do swojej floty samochody elektryczne. Pierwsze dostawcze samochody elektryczne spółka zaczęła wykorzystywać do rozwożenia przesyłek pod koniec 2019 roku. Poczta Polska chwali się, że obecnie posiada największą flotę użytkowych e-aut w kraju. W przyszłości dostawca przesyłek chce jednak zakupić kolejne auta elektryczne, a także samochody zasilane paliwami alternatywnymi CNG/LNG.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Elektryczna ciężarówka była testowana przez sieć sklepów Żabka

Przed Pocztą Polską elektryczną ciężarówkę przetestowała sieć sklepów Żabka. Testy odbyły się we Wrocławiu. Samochód był używany do realizacji codziennych dostaw produktów do sklepów. Testy były częścią strategii mającej na celu rozwój zeroemisyjny i przeprowadzanie dostaw w sposób przyjazny dla mieszkańców dużych miast. Sklepy Żabka często znajdują się w centrum, gdzie panuje duży ruch i hałas. Elektryczne samochody dostawcze mogą pozwolić realizować dostawy przy jednoczesnym ograniczeniu poziomu hałasu oraz ilości emitowanych zanieczyszczeń.

Czytaj także: Wypożyczalnia Vozilla wyprzedaje elektryczne samochody. Co można kupić?

Framo e-truck ma baterię o pojemności 280 kWh. Zasięg pojazdu przekracza 200 kilometrów na jednym ładowaniu. Techniczne parametry baterii pozwalają na zeroemisyjny przewóz ładunków z poszanowaniem środowiska naturalnego.

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x