Pojawianie się popularnych gier na urządzeniach mobilnych nie jest niczym nowym. Już niedługo będziemy mogli zagrać w Crash Bandicoot na naszych smartfonach. Nowa gra tej serii ma umilić graczom czas w oczekiwaniu na nową część przygód Crasha. Dyrektor finansowy firmy podzielił się również z inwestorami informacją na temat wyników finansowych oraz dalszych planów.

Activision pracuje nad Crash Bandicoot na smartfonach

Crash Bandicoot na smartfonach

Ma to być kolejna po Call of Duty: Mobile gra, którą Activision wyda na urządzenia mobilne. Według informacji, które pojawiły się w sieci, mobilny Crash Bandicoot będzie endless runnerem. Jest to typ produkcji, w której biegniemy bez końca, do czasu aż uderzymy w pojawiające się na naszej drodze przeszkody. Jak widać, Activision pragnie wycisnąć z marki jak najwięcej. Nic dziwnego, skoro wydane w ostatnim czasie odświeżone przygody Crasha spotkały się z bardzo pozytywnymi reakcjami graczy i recenzentów. Patrząc na popularność marki, można być pewnym, że znajdą się chętni na niekończące się bieganie na ekranach smartfonów. Należy się jednak spodziewać, że gra będzie wypełniona po brzegi mikropłatnościami. Do czasu premiery pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie plotek na temat pełnoprawnej części Crash Bandicoot.

Zobacz też: Apple zapłaci 25 mln euro kary – Francuzi dopieli swego

Podobnie jak Electronic Arts i Ubisoft, tak i Activision podzieliło się wynikami w raporcie finansowym. Wydawca podkreślił, że uzyskane rezultaty są zdecydowanie lepsze od zakładanych. Spowodowane jest to zwiększającą się popularnością takich tytułów jak Call of Duty czy World of Warcraft i Overwatch. Dyrektor finansowy zaznaczył, że w najbliższym czasie należy się spodziewać kolejnych remasterów klasycznych gier. Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się takie gry jak Crash Bandicoot N. Sane, Crash Team Racing Nitro-Fueled oraz Spyro Reignited Trilogy. Najwidoczniej pieniądze dzięki nim zarobione pokazały, że gracze z chęcią wracają do gier z młodszych lat. Jak na razie nie wiadomo jednak, jakie tytuły miał na myśli Dennis Durkin. Pamiętajmy, że Activision ma prawa do wielu ciekawych marek, na czele z Tony Hawk’s Pro Skater. Plotki na temat tej gry pojawiły się już kilka tygodni temu. Być może już niedługo będziemy znowu wykonywać sztuczki na deskorolce?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.